1. HABERLER

  2. TOPLUM

  3. 140 bin taşeron işçiye kadro
140 bin taşeron işçiye kadro

140 bin taşeron işçiye kadro

Kamuda asıl işi yapan taşeron işçiler seçimden sonra kadroya alınacak. En fazla taşeron işçinin çalıştığı Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son açıklamalar sevindirdi

A+A-

140 bin taşeron işçiye kadro
Kamuda asıl işi yapan taşeron işçiler seçimden sonra kadroya alınacak. En fazla taşeron işçinin çalıştığı Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son açıklamalar sevindirdi


 140 bin taşeron işçiye kadro Taşeron işçilerin kadro talebi hayata geçiyor. Kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınması işlemi seçimden sonra gerçekleştirilecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu konudaki müjdeyi kısa bir süre önce vermişti. Bu konuda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan da önemli bir açıklama geldi.

Bünyesinde en fazla taşeron işçi bulunduran kurum olduklarını belirten Müezzinoğlu, taşeron sorununun birinci öncelikleri olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, bakanlık olarak 140 bin civarında taşeron işçileri bulunduğunu, seçimlerden sonra, asli işi yapan bu taşeron işçilere kadro verileceğini, diğerlerine ise iş güvencesi sağlanacağını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, "Asli işi yapan taşeron işçileri kadrolu hale getireceğiz. Diğer işçilerimize ise '9-10 ay çalıştırdım hadi sana teşekkürler' denilmesinin önüne geçip iş güvencesi getireceğiz" dedi. 

YIPRANMA TAMAM 
Sağlık çalışanlarının heyecanla bekledikleri yıpranma payı konusunda da müjdeli haber geldi. 24 saat hizmet veren grupta yer alan sağlık çalışanlarının yıpranma payında ve özlük hakları konusunda da çalışma yaptıklarını kaydeden Müezzinoğlu, Maliye Bakanlığı ile yapılan çalışmaların seçim sonrasında tamamlanacağını vurguladı.

HASTALAR MEMNUN
Her ilde yaklaşık 30-100 arasında değişen sağlık yöneticilerinin olduğunu anlatan Müezzinoğlu, "Toplamda da 5 bin 400 sağlık yöneticimiz bulunuyor. 'Her ay bir ay önce sağlık hizmeti almış hastalarımızın çat kapı ziyaretine gideceksiniz' dedim. Aylık 30 bin eve girdik. Şu ana kadar 182 bin hastamızı çat kapı ziyaret ettik" diye konuştu.

Takvim

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.