Zulme karşı sessizlik siyonistlerin hırsını artırıyor

Zulme karşı sessizlik siyonistlerin hırsını artırıyor

Şeyh İkrime Sabri, "Zulme karşı gösterilen sessizliğin siyonistlerin Filistin topraklarına ele geçire hırsını artıracağını" söyledi.

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve hâlihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh Sabri yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İşgalci siyonistleri dizginlememiz gerekir, bu ise sadece diplomatik ilişkilerle olmaz aksine tüm engellemelere rağmen Filistinlilerin özellikle Mescidi Aksa’ya bağlı kalmaları gerekir.”

Şeyh Sabri, Yahudi yerleşimcilerin ve işgal güçlerinin saldırılarına karşı Mescidi Aksa’yı korumak için Kudüslülerin her vakit Mescidi Aksa’nın içinde ve avlusunda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Siyonist rejimin, Yahudi yerleşimcileri Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeleri için kışkırttığını belirten Şeyh Sabri, ayrıca işgal rejiminin Müslümanları, Mescidi Aksa’nın en önemli giriş yerlerinden biri olan Babu'r-Rahme bölgesinden uzak tutmaya çalıştığına dikkati çekti.

Diğer yandan, Şeyh Sabri, son günlerde Mescidi Aksa’da nöbet tutan ve Vakıflar Dairesine bağlı muhafızların işgal güçleri tarafından farklı gerekçelerle tutuklandıklarını belirtti.

Şeyh Sabri yaptığı açıklamada son olarak, “Mescidi Aksa muhafızları korunmalı ve görevlerini yerine getirmeleri için onlara dokunulmazlık hakkı verilmeli." ifadelerine yer verdi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.