1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YÖK'ten üniversiteliler için özel yarışma
YÖK'ten üniversiteliler için özel yarışma

YÖK'ten üniversiteliler için özel yarışma

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ''Dünyanın Öğrencisi Burada: Türkiye'de Öğrenci Olmak Harika'' başlıklı fotoğraf ve kısa film/video yarışması düzenleyecek.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu yarışma, son yıllarda hızlı bir büyüme ve gelişim gösteren Türkiye'nin yükseköğretim alanının uluslararasılaşması çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yükseköğretim tanıtımlarında kullanılmak üzere uluslararası hedef kitleye yönelik düzenlenecek yarışmaya katılan eserlerden uygun bulunanlar ''www.studyinturkey.gov.tr'' web sitesinde (Students' Experiences bölümünde: http://www.studyinturkey.gov.tr/videos) yayınlanacak ve tanıtım etkinliklerinde kullanılacak.

Yarışma, fotoğraf ve kısa film/video olmak üzere iki kategoride tüm üniversitelerden bireysel ile takım başvurularına ve öğretim elemanları, lisans ve lisansüstü öğrenciler ile idari personelin katılımına açık olacak. Son başvuru tarihinin 1 Haziran olarak belirlendiği yarışmada, başvurular, ''Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Yükseköğretim Kurulu, Bilkent, Ankara'' adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek.

Açıklamaya göre, yarışma için detaylı bilgi ''http://www.yok.gov.tr/web/guest/dunya-nin-ogrencisi-burada-turkiye-de-ogrenci-olmak-harika'' adresinden temin edilebilir.

Haber7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.