Yeni sığınakları hastaneler

Yeni sığınakları hastaneler

Yunanistan'da yardımları kesilen evsizler hastanelere koşuyor. Özellikle yaşlılar bekleme salonlarındaki kanepelerde veya yere serdikleri kartonlarda yatıyor.

A+A-

Yunanistan'da yaşanan ekonomik kriz en çok evsizleri vurdu. Devletin yardımları kesmesi üzerine evsizler devlet hastanelerine sığındı. Selanik Devlet Hastanesi'ne sığınan evsizler bekleme salonundaki kanepeler de veya yere serdikleri karton parçaları üzerinde yatıyor. Selanik İppokratios Hastanesi Çalışanları Derneği Başkanı Yorgos Livadiotis 'Her gün nöbet saatlerinde buraya geliyorlar ve boş buldukları koridorlarda veya sandalyelerde uyuyorlar. Sadece geçen haftaki nöbetimizde 25 evsizin hastanemizin koridorlarında uyuduğunu saydık. Hepsi de Yunan vatandaşıydı. Sessiz ve sakin olanları, sorun yaratmayanların hastanede kalmasına izin veriyoruz' dedi.

TEK SORUN BAĞIMLILAR

Gennimata Hastanesi Müdürü Pavlos Papadopoulos da 'Çoğu 50 yaş üzerinde erkekler' dedi. Madde bağımlı evsizlerin ise uyuşturucu dozlarını temin edebilmek amacıyla hastaların kaldığı odalara girerek hırsızlık yaptığı belirtiliyor.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.