YDS adaylarına bilgi güncelleme uyarısı

YDS adaylarına bilgi güncelleme uyarısı

ÖSYM, 3 Şubat'ta başlayan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adayların eğitim bilgilerini güncellemeleriyle ilgili bir duyuru yaptı.

A+A-

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar, yeni eğitim bilgilerini sınav koordinatörlükleri ile sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri aracılığıyla yapabilecek. Eğitim bilgilerinde değişiklik yapılması için de sınav koordinatörlüklerine başvurabilecek.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adayların, yeni eğitim bilgilerini sınav koordinatörlükleri ile sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri, eğitim bilgilerini düzeltmek için ise sadece sınav koordinatörlükleri aracılığıyla yapabilecekleri belirtildi.

ÖSYM'den yapılan YDS eğitim bilgisi duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

"Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar; yeni eğitim bilgilerini eklemek için sınav koordinatörlükleri veya ilgili sınav için tanımlı üniversite rektörlükleri; eğitim bilgilerini düzeltmek için sadece sınav koordinatörlükleri aracılığı ile eğitim bilgilerini belgeye dayalı olarak kontrol ettirip sisteme kaydettirecekler. Yanında eğitim bilgisini gösteren resmi bir belgesi olmayan adayların da başvuruları sınav koordinatörlükleri veya diğer başvuru merkezlerince alınacak. Ancak eğitim bilgileri alanlarına ait herhangi bir bilgi girişi veya güncellemesi yapılmayacak.

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapma hakkı olan adaylar da eğitim bilgileri alanında ekleme/güncelleme yapamayacak. Ancak başvuru işlemlerini eğitim bilgileri alanında herhangi bir işlem yapmadan tamamlayabilecekler."

Haber7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.