WhatsApp’a yenilikler geliyor

WhatsApp’a yenilikler geliyor

WhatsApp' a yeni özellik geldi. Instagram, rakibi Snapchat ile batıda kozlarını paylaşırken, yazı odağının ötesine geçen WhatsApp ise dünya çapında görsel iletişimi sağlayarak tüm dünyaya hükmediyor.

Günümüz teknolojisiyle artık kameralar klavye özelliklerini taşır oldu. Tabi ki WhatsApp da teknoloji liderlerinden biri olarak bu özellikten geri kalmadı. Kardeş uygulaması Instagram, rakibi Snapchat ile batıda kozlarını paylaşırken, yazı odağının ötesine geçen WhatsApp ise dünya çapında görsel iletişimi sağlayarak tüm dünyaya hükmediyor.

Filtreleme: Bu özellik ile kullanıcılar WhatsApp üzerinden fotoğraflara, videolara ya da GIF’lere renk katmak veya ışığı düzenlemek için beş farklı filtreden birini seçebilecekler. Çekim yaptıktan veya görseli yükledikten sonra kullanıcılar pop, siyah veya beyaz, cool, chrome ve film filtrelerinden birini kaydırma yöntemi ile uygulayabilecekler.

Albümleme: Kullanıcılar dört ve daha fazla fotoğraf veya videoyu göndermek istediklerinde WhatsApp bu görselleri otomatik olarak yan yana gelecek şekilde bir albüm haline getirecek. Alıcılar albümleri tam ekran üzerinde kaydırarak açabilecekler.
Kısa yoldan Yanıtlama: Bu yeni özellikle, kullanıcılar yalnızca cevaplamak istedikleri mesajları kaydırarak kolayca yanıtlanabilecek. Kaydırılan mesaj, konuşma penceresinin hemen üzerinde belirecek ve kullanıcılar yanıtı kolayca yazabilecekler. Bu özellik, genellikle soruların ve mesajların aralarda cevaplanmadan unutulduğu, daha çok konuşmaların hızlı aktığı grup dialoglarında kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Facebook Messenger bir süre önce @mention yöntemi ile kişileri etiketleyip bu kestirme yanıtlama yöntemini uygulamayı denemişti, ancak WhatsApp’ın bu girişimi daha belirgin ve amaca uygun olacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın şu an için sadece iOS için hazırladığı bir uygulama, ilerleyen süreçte Android işletim sistemine de uyarlanacak.

WhatsApp’ın Snapchat Story’si tadındaki Status özelliğinin yanı sıra, bu yeni getirilen özellikler de WhatsApp’ın odak noktasını, görseller üzerine yönelttiğini gösteriyor. WhatsApp ayrıca genç jenerasyonun ilgisini de taze tutmayı amaçlıyor. Çünkü bu özellik sayesinde, dünya çapında artan kapasiteyi, daha büyük ekran, daha iyi çözünürlüklü kamera kullanımını ve daha az maliyetli data küçültme işlemini öngörmüş oluyor. Yine de WhatsApp, Snapchat’in geçici mesajlaşma özelliği ile istediği başarıyı elde edemediği pratik mesajlaşmayı açıkça destekliyor.

Eğer WhatsApp görseller üzerinde değişiklik yapabilmeyi ve bu denli aktif mesajlaşmayı bir arada yürütebilirse kullanıcılara büyük zaman tasarrufu sağlamış olacak.

İnternet Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.