Üniversitelilerden çocukların yüzünü güldüren proje

Üniversitelilerden çocukların yüzünü güldüren proje

Elazığ'da KYK yurtlarında kalan 150 üniversite öğrencisi, hayata geçirdikleri "Gönül Bağı Projesi" kapsamında esnaftan topladıkları yardımlarla 250 çocuğu mutlu etti.

A+A-

Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan ve KYK Gönüllüler Kulübü'nde faaliyet yürüten 150 üniversite öğrencisi, bu yılın başında "Gönül Bağı Projesi"ni hayata geçirdi.

Öğrenciler, proje kapsamında esnaftan toplandıkları yardımları yardıma muhtaç ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dağıtıyor.

Şimdiye kadar 250 öğrenciye yardım yapılmasını sağlayan öğrenciler, yardıma muhtaç çocukların yüzlerinin gülmesini sağladı.

Topladıkları yardımlarla öğrencilere giysi, ayakkabı, yiyecek ve kırtasiye ulaştıran öğrenciler, aileleri de ziyaret ediyor.

Çocukların gülümsemesi dünyalara bedel

KYK İl Müdürü Suphi Döner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk defa KYK bünyesinde kurulan kulübün çok önemli işlere imza attığını söyledi.

Öğrencilerin derslerinde arta kalan zamanlarını verimli geçirmek üzere kendi aralarında projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Döner, öğrencilerin esnaftan topladıkları yardımları ilk ve ortaokulda okuyan öğrencilere ulaşmasını sağladığını belirtti.

"Projenin gelecekte gençlere örnek olacağını düşünüyorum." diyen Döner, projeyle 250 öğrenciye ulaşıldığını, çocukların gülümsemesinin kendileri için dünyalara bedel olduğunu kaydetti.

"Esnafın kapısını birer birer çaldık"

Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Sümeyra Güzel de projeye destek veren esnafa teşekkür ederek, yardımlarla öğrencilerin yüzünde bir tebessüm oluşturabilmenin sevincini yaşadıklarını anlattı.

Güzel, "Projeye ilk başladığımız zaman arkadaşlarımızla biraz çekiniyorduk ama daha sonra esnafın kapısını birer birer çaldık. Samimi içten dileklerde bulundular. Ellerinden gelen bütün yardımlarla destek verdiler." diye konuştu. 

"Umutlarını yitirenlere umut olmak istedik"

Sosyoloji Bölümü öğrencisi Seher Akçan da amaçlarının bulundukları yere nice güzellikler yaymak olduğunu dile getirdi.

Gönüllü olan öğrenci sayısının zamanla arttığını aktaran Akçan, "Bu yola çıktığımız zaman umutlarını yitirenlere umut olmak istedik. Bir el umut taşır geleceğe, biz de bu ellerden biri olduk. Yardım ettiğimiz öğrencilerle oyunlar oynuyoruz, onlara hayallerini soruyoruz. Bunlar bizlere bir umut oluyor." diye konuştu.

Çocuklar ise projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.