Üniversite öğrencilerinden köy okulları için proje

Üniversite öğrencilerinden köy okulları için proje

Kastamonu'da 10 üniversite öğrencisi, köy okullarında eğitim gören öğrencilere kitap ve kırtasiye yardımı için çalışma başlattı.

Kastamonudaki kırtasiyeciler, dernekler ve vatandaşlardan yardım talep eden üniversite öğrencileri, bunları köy okullarında eğitim gören yaklaşık 250 öğrenciye ulaştırmayı hedefliyor.

Yardımın ardından çocukları üniversiteye davet edecek üniversiteliler, böylece köy okullarında eğitim gören öğrencilerin gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Elif Ataysın, köy okullarındaki öğrencilere yardım etmek için yola çıktıklarını söyledi.

Projelerini duyurmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Ataysın, birçok kişinin kendilerine yardımda bulunduğunu anlattı.

"Mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşmak istiyoruz"

İlk etapta kitap ve kırtasiye yardımı yapmayı planladıklarını dile getiren Ataysın, şöyle konuştu:

"Üniversite hocalarımızla da görüştük. Köydeki çocukları üniversitede derse sokmayı düşünüyoruz. Öğrenciler arasında iletişim ağı olsun diye birlikte etkinlikler yapmayı düşünüyoruz. Bu projeyi sadece kitap ve kırtasiye yardımı olarak değil, öğrencilerle iç içe olabileceğimiz belli başlı etkinliklere dönüştürmek istiyoruz."

Gazetecilik Bölümü öğrencisi Meryem Kırkan da yardım projesine 10 kişilik ekiple başladıklarını aktararak, "Mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşmak istiyoruz. Bu yardımı inşallah en yakın zamanda götürmeyi düşünüyoruz. Projemiz devam ediyor. Üniversite öğrencileri olarak duyarsız olmak istemedik" dedi.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.