Umre'ye akın var

Umre'ye akın var

Umre için Aralık 2013'ten bu yana 1 milyon 700 bin kişinin Suudi Arabistan'ı ziyaret ettiği bildirildi

A+A-

İrfan Sapmaz'ın haberi:

Suudi Arabistan Hac Bakanlığının raporlarına göre, Suudi Arabistan hükümetinin Aralık 2013'ten itibaren vize vermeye başlamasıyla umre ziyaretleri için kutsal topraklarda büyük yoğunluk oluştu.

Ziyaretçi yoğunluğu yaşanan Mekke ve Medine'de, talep artışına bağlı olarak konaklama fiyatlarının da yükseldiği gözlendi. Mekke'de otellerin günlük ücretleri, Kabe'ye yakınlığına göre 100 ila 250 dolar arasında değişiyor.

Kutsal topraklara, en fazla körfez ülkeleri, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Malezya, Ürdün, Mısır, Cezayir, Sudan ve Türkiye'den ziyaretçi geldiği, en az ziyaretin ise Irak ve Lübnan'dan gerçekleştiği açıklandı.

Kabe'nin etrafındaki genişletme çalışmaları ise 24 saat boyunca devam ediyor. Çalışmaların ziyaretçilere engel oluşturmaması amacıyla her türlü güvenlik önlemi alınıyor.

EN AZ ZİYARETÇİ IRAK VE LÜBNAN’DAN

Kutsal topraklara daha çok Körfez ülkeleri, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Malezya, Ürdün, Mısır, Cezayir, Sudan ve Türkiye'den ziyaretçiler gelirken, en az ziyaretçinin ise Irak ve Lübnan'dan geldiği açıklandı.

Suudi Arabistan'da okulların birinci yıl sömestr tatiline girmesi ile birlikte Mekke ve Medine'de büyük yoğunluklar oluşmaya başladı.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.