Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek

Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek

3-5 Haziran tarihleri arasında 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek

2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu, Kurban temasıyla 3-5 Haziran tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyum, İHH İnsani Yardım Vakfı, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek.

Akademisyenler ve STK temsilcileri katılacak

Onursal Başkanlıklarını İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yaptığı sempozyumun Düzenleme Kurulu’nda akademi ve sivil toplum kuruluşlarından 18 isim bulunuyor. 7 ülkeden katılımcının hazır bulunacağı panelin Bilim Kurulu’nda ise, 12 farklı üniversiteden 30 akademisyen görev alıyor.

İkinci gün 5 oturum düzenlenecek

Sempozyumun ilk gününde, açılış konuşmaları ve protokol konuşmalarının yanı sıra Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Mûsikîsi Korosu Mûsikî Dinletisi düzenlenecek.

Sempozyumun ikinci gününde ise, 5 farklı oturum gerçekleştirilecek. 28 akademisyenin söz alacağı oturumlarda, “Kurbanın Tarihçesi”, “Klasik Fıkıh Doktrininde Kurban”, “Diğer Fıhkî Mezheplerde Kurban”, “Bireysel, Toplumsal ve İktisadî Açıdan Kurban” ve “Kurbanla İlgili Güncel Meseleler” gibi çeşitli konularda sunumlar yapılacak.

Farklı konularda sunumlar yapılacak

Sempozyumun üçüncü ve son gününde ise, 4 farklı oturumda akademi camiasından ve sivil toplum kuruluşlarından 17 katılımcı dinleyicilere hitap edecek. Oturumlarda, “Yurtiçinde Kurban Uygulamaları”, “Yurtdışında Kurban Uygulamaları”, “Sivil Toplum Kuruluşları” gibi ana başlıklar altında çok sayıda konu konuşulacak. Dördüncü ve son oturum ise, “Genel Değerlendirme Oturumu” olarak planlandı.

3-5 Haziran tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan sempozyuma katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Tarih: 3-5 Haziran 2022
Saat: 15:00
Yer: Kocaeli Kongre Merkezi / İzmit-Kocaeli
İrtibat: Burak Battal – 0551 696 34 691

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.