Türkiye'de insanlar en çok ailesini seviyor

Türkiye'de insanlar en çok ailesini seviyor

Teknoloji bizi her geçen gün yalnızlaştırıyor ama... İşte Sevgi Araştırması’nın sonuçları...

A+A-

Türkiye’nin atıştırmalık markası Saray, Lovelt ürünü için ‘Sevginin Tüketici Algısındaki Yeri’ konulu bir araştırma gerçekleştirdi. 26 ilde 1500 kişiye sevgi üzerine görüşleri soruldu. Araştırma sonucunda sevginin karşılığının ‘aile’ olduğu ortaya çıktı.

‘Sizin için sevginin karşılığı nedir’ sorusuna katılımcıların yüzde 38’i aile, yüzde 20’si aşk, yüzde 11’i huzur ve barış cevabı verdi. ‘Sizce sevgi nedir’ sorusunun cevabı ise yüzde 29’la aile ve çocuklar oldu.

Sevginin, aşkın rengi hep kırmızı olarak ifade edilir. Kalp bile kırmızı çizilir her yerde ama araştırma bu algıyı da yıktı. Her dört kişiden biri için sevgi rengi beyaz. Çünkü insanlar sevgiyi masum, katıksız, saf bir duygu olarak görüyor ve beyazla özdeşleştiriyor.

Yine katılımcıların yüzde 26’sı sevgiyi en iyi tarif eden tatlının kurabiye olduğunu belirtirken, yüzde 21’i ise çikolatayı favori sevgi tatlısı olarak ifade etti.

Araştırma sonuçlarına göre sevgiyi anlatmanın yolu konusunda katılımcıların yüzde 40’ı “Övgü dolu sözler söylemek” tercihini işaretledi. Sarılmak yüzde 38, çiçek ve hediye almak da yüzde 33’le en iyi sevgi gösterme yollarından biri olarak ifade edildi. Türkiye

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.