Tel Abyad ve Resulayn'da insani yardımlar devam ediyor

Tel Abyad ve Resulayn'da insani yardımlar devam ediyor

Türkiye tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen "Barış Planı Harekâtı" ile kontrol altına alınan Tel Abyad ve Resulayn'a Türkiye tarafından gönderilen yardımlar dağıtıldı.

A+A-

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde AFAD tarafından organize edilen insani yardımlar kapsamında; TMO ve Kızılay'ın desteğiyle 50 ton, İHH tarafından temin edilen 2,5 ton un ilçede faaliyet gösteren mobil ekmek fırınlarına ve diğer fırınlara dağıtıldı.

Türkiye'nin kontrolüne geçtikten sonra, ilçeyi terk eden Suriyelilerin geri dönüşü nedeniyle nüfusu hızla artan Tel Abyad'da halkın yardımına koşan sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Kızılay, dün de binlerce aileye yardımlarda bulundu.

Kızılay tarafından temin edilen gıda kolisi, süt, battaniye, helva, tabldot yemek kabının dağıtımı gerçekleştirildi.

Uluslararası kuruluşların sağladığı insani yardımları da organize eden AFAD, merkezi Fransa'da bulunan Muslim Hands Derneğinin temin ettiği 615 adet battaniye ile Tel Abyad'daki öğrencilere dağıtılmak üzere 290 takım kışlık elbiseyi, Milli Eğitim Koordinatörlüğüne teslim etti.

SUDKOM koordinesinde bugün de AFAD tarafından temin edilen 65 gıda kolisi Tel Abyad'da, 180 gıda kolisi ise Resulayn'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.  Resulayn'daki insani yardım faaliyetlerine Kızılay da 150 gıda kolisi ile destek verdi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.