1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TDV yeniden yapılanıyor
TDV yeniden yapılanıyor

TDV yeniden yapılanıyor

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Bilgin, yeniden yapılanma süreci ile vakfın sivilleşeceğini, faaliyetlerinin çeşitleneceğini bildirdi.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Türkiye Diyanet Vakfı Şubeler ve KAGEM Yeniden Yapılandırma Süreci Ankara Bilgilendirme Toplantısı'nda, 40 yıl önce din hizmeti yapmak için kurulan vakfın geçen süre içerisinde iyilik hareketine dönüştüğünü belirtti.

Vakfın yeryüzünde iyiliği egemen kılmak için nerede mağdur ve mazlum varsa milletin emanetlerini ulaştırdığını ifade eden Bilgin, Afrika'dan Ortadoğu'ya Balkanlar'dan Uzak Doğu'ya kadar yardım ulaştırma gayretinde olduklarını söyledi.

Filistin'de İsrail saldırıları sonucu yıkılan camileri yeniden yapacaklarını kaydeden Bilgin, "Filistin’de 9 cami yapacağız. Onlar yıkarsa biz yapacağız. Onlar ezanı susturmaya çalışacak, biz ezanı okutacağız" diye konuştu.

Vakfın Türkiye'deki 985 şubesiyle 100'ü aşkın ülkede faaliyetler gerçekleştirdiğini kaydeden Bilgin, vakfın her geçen yıl büyüdüğünü ve Türkiye geneli TDV şubelerini yeniden yapılandırdıklarını vurguladı.

"Yeniden yapılanma ile faaliyetlerimiz de çeşitlenecek" diyen Bilgin, 40 yıllık tecrübeleriyle eğitime yeni bir anlayış getirdiklerini, köklü medeniyet mirasımızı idrak etmiş, ümmetin derdiyle dertlenen, özgüveni yüksek, alanında uzman insan kaynağı da yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Toplantıda,  TDV Şubeler Koordinatörü Yavuz Kocamış veKAGEM Müdürü Hicret Toprak yeniden yapılanma süreciyle ilgili sunum yaptı.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.