TCDD'den İlaçlama Uyarısı

TCDD'den İlaçlama Uyarısı

TCDD Genel Müdürlüğü, bazı illerde demiryolu hat ve istasyonlarında, otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılmasının planlandığını belirtti.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, Ankara-Kırıkkale-Yerköy (Yozgat) - Kayseri ve Ulukışla (Niğde) sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında, 24 Mart-4 Nisan tarihleri arasında, otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılmasının planlandığı belirtti.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, 24 - 26 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara-Marşandiz Gar Sahası, Ray Kaynak Fabrikası, Ankara-Eskişehir konvansiyonel hattı kilometre 317'ye kadar gidiş ve dönüş, 27 Mart - 4 Nisan 2014 tarihleri arasında; Ankara-Irmak-Yerköy-Kayseri Gar Sahası, Kayseri-Ulukışla hattı gidiş ve dönüş ile kalan yerlerde ilaçlama yapılmasının planlandığı ifade edildi.

Açıklamada, mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığı için demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları istendi

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.