Taptuk Emrenin Türbesi Yenilendi

Taptuk Emrenin Türbesi Yenilendi

Ankara Ayaş ilçesindeki Şeyh Bünyamin Ayaşi ile Nallıhan'daki Taptuk Emre Hazretleri’nin türbelerinin açılışları yapıldı.

A+A-

Vakıf üyeleri birlikte ilk önce Ayaş’a gelen Nevin Gökçek, Bünyamin Ayaşı Hazretleri Camii’nde Ayaşlı kadınlarla birlikte dua etti. Bünyamin Ayaşı Hazretleri Türbesi’nin iç tefrişatının SOS Vakfı olarak yaptırıldığını belirten Nevin Gökçek, “Sandukaları yeniledik. Eskiyen örtülerini sırma işli örtülerle değiştirdik. Badana boyasını yaptık. Duamızı okuduk, içinde gereken yenilemeleri yaptık. Tarihi eser olduğu için çok fazla müdahale edemiyoruz. Kurulun müsaade ettiği ölçüde çalışmalar yaptık. Çok güzel ve sade oldu. Bünyamin Ayaşi Hazretlerine dua ettik, onunla buluşmaktan çok mutluyuz.” dedi.

TAPTUK EMRE TÜRBESİ TEŞRİF EDİLDİ

Nevin Gökçek, Şeyh Bünyamin Ayaşi Hazretleri'nin Türbesi’nin açılışın ardından tefrişatını gerçekleştirdikleri bir diğer türbe olan Nallıhan’daki Taptuk Emre Hazretleri Türbesi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

Nallıhan Emrem Sultan köyünde bulunan Taptuk Emre Hazretleri Türbesi’nin açılışını yapan Nevin Gökçek ve vakıf üyeleri, türbenin içine girerek dua ettiler. Nevin Gökçek, türbenin halı örtü ve muşambalarının yenilendiğini ve çevre düzenlemesinin yapıldığı belirterek şunları söyledi: “Tarihi eser olduğu için çok fazla dokunamadık. Hacı Bayram Veli aşığıyım, Hacı Bayram’dan sonra Bünyamin Ayaşı Hazretlerine Ayaş’tan geçerken uğrar Fatiha okurduk. Tabduk Emre Hazretlerini araştırdık ve burada olduğunu öğrendim. Türbeye uğradım ve elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. İnşallah onlara layık yaşarız. Onların ahlaklarıyla daha güzel yaşarız.”

Nevin Gökçek, açılıştan sonra adet olduğu üzere buradaki kadınlara, gofret, simit, lokum ve meyve suyundan oluşan ikramlarda bulunulurken, tesbih ve eşarp dağıttı.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.