Suyun çözümü projelere bağlı'

Suyun çözümü projelere bağlı'

DSİ 3. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, Eskişehir ve çevresindeki illerde ilerleyen yıllarda su sıkıntısı yaşanmaması için acilen inşa edilmesi gereken projeler olduğunu söyledi.

A+A-

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nün Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya illerine hizmet verdiğini anlatan Hayrettin Baysal, 'DSİ 3. Bölge Müdürlüğü olarak yapımı devam eden birçok projemiz var. Ayrıca çok önem arz eden, acilen yapılması gereken ancak henüz planlama aşamasında olan projelerimiz de var. Bilecik Gölpazarı Akçay Barajı ve Sulaması, Bilecik'in Osmaneli ilçesi ile Sakarya'nın Pamukova ilçeleri arasında yapımı planlanan Ahiler Barajı ve Sulaması, Bilecik Pazaryeri Dereköy Barajı ve Sulaması ve son olarak Bilecik Gölpazarı Demirhanlar Barajı ve Sulaması planlama aşamasında olan çok önemli projelerimizdir. Biz gölet ve sulama projelerinin aynı anda inşa edilmesi için planlamalar yaptık. Bunun için öncelikli olarak depolama tesislerini inşa ettik. Çünkü sulama sezonuna kadar gölet ve sulama projelerinin bitmesi gerekiyor. Ancak sulama sezonundan önce inşaatlar biterse su tutabiliriz.' dedi.

KOCAELİ'YE YENİ BARAJ

Kocaeli Ballıkaya Barajı'nı inşa eden Yöntaş İnşaat'ın Genel Müdürü Göral Göğebakan ise, 'Kocaeli'de inşa ettiğimiz Ballıkaya Barajı'nın amacı Sakarya ve çevresindeki illerin içme suyu ihtiyacını karşılamaktır. Ballıkaya Barajı, İstanbul'a da Melen Çayı ile birlikte içme suyu temin edecek. Melen Çayı, İstanbul'un Trakya tarafına su taşıyor. Ballıkaya Barajı ise Adapazarı ve İznik ile birlikte İstanbul'un Asya yakasına kadar içme suyu temin edebilecek. Ballıkaya Barajı'nı 2016 yılında bitirmeyi hedefliyoruz.' diye konuştu.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.