Suruç’ta Aile Destek Merkezi Hizmete Girdi

Suruç’ta Aile Destek Merkezi Hizmete Girdi

Suruç Kaymakam’ı Abdullah Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde kadınlara hizmet verecek olan Aile Destek Merkezi’nin(ADEM) açılışına katıldı.

A+A-

Kadınlara yönelik hizmete giren Aile Destek Merkezi hakkında bilgi veren Suruç Kaymakam’ı Abdullah Çiftçi, "Kadınlarımıza, kızlarımıza Aile Destek Merkezi adı altında hizmet vermek üzere bir proje kapsamında yaptığımız çalışmanın açılışı için buradayız. Bu çalışma bir proje çalışmasıdır. Çalışmanın amacı, çalışma çağında olup meslek mensubu olmayan kızlarımıza, kadınlarımıza, ailelerimize bir merkez olarak çocuklarını getirebilecekleri, aynı zamanda mesleğe dayalı, hayata dayalı kurslar öğrenebilecekleri bir merkez özelliğin sahip." ifadelerini kullandı.

Çiftçi, "Projeyi gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu merkez insanlarımıza bir hayal, bir umut, bir heyecan ve aynı zamanda bir uygulamalı mesleki eğitim anlamında katkı sağlar Ben buradan bütün Suruçlulara özellikle kızlarımıza, kadınlarımıza yeni bir pencere açacak olan, yeni bir alan açacak olan bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyor, kadınlarımız için daha yaşanılası bir toplum temenni ediyor.8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde tüm kadınlarımızın gününü kutluyor ve saygıyla selamlıyorum." dedi.

Öte yandan ADEM yetkilisi Kübra Oruçlu ise "Çalışmanın ana amacı kızlarımızın annelerimizin hem kurs alabilecekleri, hem meslek öğrenebilecekleri hem de kreşte çocuklarıyla birlikte gelip burada zaman geçirebilecekleri, aile sağlığı, mesleki eğitim gibi alanlarda bir uygulamalı eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek. En büyük avantajlarından birisi kursların malzemelerinin, ihtiyaç duyulan materyallerinin kurs tarafından karşılanmasıdır." diye konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.