1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyelilere un yardımı
Suriyelilere un yardımı

Suriyelilere un yardımı

TMO tarafından Suriye'deki olaylardan zarar gören sivil halka 50 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un hibe edilecek.

A+A-

Toprak  Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce, Suriye'de yaşayan ve bu ülkedeki olaylardan zarar gören sivil halka yardım amacıyla 50 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un hibe edilecek.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, TMO'nun temin edeceği ekmeklik buğday unu sivil halka ulaştırılmak üzere Türk Kızılayına teslim edilecek. Teslim edilen ekmeklik buğday ununun nakliyesi ve dağıtımı  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD)  koordinasyonunda Türk Kızılayı  tarafından  gerçekleştirilecek. Söz konusu nakliye ve dağıtım bedeli AFAD'ın ilgili ödeneklerinden karşılanacak.

Hibe edilen unun karşılığı ekmeklik buğdayın ilgili mevzuat dikkate alınarak hesaplanan maliyetine KDV eklenecek ve bu şekilde bulunan tutar mal bedeli olarak belirlenerek, söz konusu ürünlerden elde edilecek diğer gelirler düşüldükten sonra  kalan tutar görev zararı kapsamında Hazinece karşılanacak. 

TMO  muhasebe kayıtlarında izlenen görev zararları, TMO  tarafından yapılacak ödeme talebine istinaden, Hazine Müsteşarlığı bütçesinde yer alan ilgili harcama tertiplerinden gider kaydedilerek ödenecek.

aa

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.