Suriyelilere Aydın'dan gıda ve giyim yardımı gönderildi

Suriyelilere Aydın'dan gıda ve giyim yardımı gönderildi

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Aydın Şubesi, Suriyeli mülteciler için 28 ton gıda, giyecek, ayakkabı, battaniye ve insani yardım malzemesi gönderdi.

A+A-

Osman Akçay'ın haberi:
 
Bey Camisi önünde düzenlenen törende konuşan Dernek Şube Başkanı Cemalettin Esgin, yardım TIR'ının Hatay Reyhanlı’daki Suriyelilere gideceğini söyledi.

Dünyanın gözü önünde Suriye’de bir vahşet yaşandığını vurgulayan Esgin, bundan sonra da Aydın’dan Suriye için yardım TIR'larının gideceğini belirtti: “Biz de Aydın İHH olarak ilk TIR’ımızı bugün yolcu ediyoruz. Aydınlılar, çok kısa bir sürede bu TIR’ı doldurdu. Bu araç daha yola çıkmadan ikinci TIR da dolmak üzere. Birkaç hafta içinde ikinci ve diğer TIR’ları da göndermeye devam edeceğiz. Bu araçla bulunan 28 ton gıda maddesi, ayakkabı, giyecek, battaniye, yorgan ve diğer yardım malzemelerini, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki muhtaç Suriyelilere ulaştıracağız. Bu yardımların yanında, ikinci TIR’da acil ihtiyaç olan bebek maması, bebek bezi, süt tozu ve kadın temizlik malzemesi gibi yardımlar yer alacak.” dedi. Yardım TIR'ı, Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğlu’un dualarıyla uğurlandı.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.