Suriyeli sığınmacılara tıbbi malzeme yardımı

Suriyeli sığınmacılara tıbbi malzeme yardımı

Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası çerçevesinde Yeryüzü Doktorları Derneği'nin topladığı ilaç ve tıbbi malzemeleri taşıyan tır, Reyhanlı'dan Suriye'ye gönderildi.

A+A-

Suriyeli sığınmacılara destek amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası çerçevesinde Yeryüzü Doktorları Derneği'nin topladığı ilaç ve tıbbi malzemeleri taşıyan tır, Reyhanlı'dan Suriye'ye gönderildi.

Yardım malzemesi yüklü tır, Türk Kızılayı aracılığı ile Bükülmez köyü sınırından Suriye'ye hareket etti.

Yeryüzü Doktorları Derneği temsilcisi İsmet Şanverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 Ocak'ta, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, HAK-İŞ, Diyanet Vakfı, Memur-Sen ve Anadolu Ajansı ile İnsani Yardım Platformu çatısı altında toplanan çok sayıda yardım kuruluşu, vakıf, dernek ve meslek örgütünün katılımıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası kapsamında hazırlanan ve Suriye'ye gönderilmek üzere İstanbul'dan yola çıkan tırın, Reyhanlı ilçesine getirildiğini, burada Suriye'ye gönderildiğini söyledi.

Şanverdi, Suriye'ye gönderilen ilaç ve tıbbi malzemelerin yaklaşık 1 milyon lira tutarında olduğunu, yardımların, Halep, Hama, İdlib ve Deyrezor bölgelerine ulaştırılacağını kaydetti.

Suriye'nin iç bölgelerinde yaşanan sıkıntıların halen devam sürdüğünü ifade eden Şanverdi, ''Her gün patlayan bombalar, çatışmalar nedeniyle yaralanan insanların ilaç sıkıntısı çektiğini biliyoruz. Hayırsever halkımız sayesinde onların sıkıntısını gidermeye gayret ediyoruz'' dedi.

Yardım tırında antibiyotik, ağrı kesici ve spasmotik ilaçların bulunduğunu belirten Şanverdi, Yeryüzü Doktorları olarak Türkiye ve Lübnan'dan Suriye'ye 11 milyon lira tutarında yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Şanverdi, ayrıca kampanya kapsamında Suriye'ye 100 bin ilkyardım çantası yollamayı da düşündüklerini, destek vermek isteyenlerin "ILKYARDIM" yazıp, 6612'ye 3 SMS gönderebileceğini kaydetti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.