Suriyeli iki avukat Türkiye'de inşaatlarda çalışıyor

Suriyeli iki avukat Türkiye'de inşaatlarda çalışıyor

Kayseri Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, Türkiye’de adalet kavramı üzerinde kara bulutlar dolaştığını belirtti.

A+A-

“Adaletin olmadığı ülke Suriye’den can güvenliği nedeniyle Türkiye’ye gelen iki avukat meslektaşımız şu an inşaatlarda çalışıyor, kum taşıyor. Bu olay karşısında içim acıdı.” dedi.

Kayseri Barosu Başkanı Avukat Konaç, yaptığı açıklamada bir üniversitenin hukuk fakültesi mezuniyetinde dile getirdiği ve mezun olan öğrencilere yönelik yaptığı uyarıyı hatırlattı. Bu ifadeleri yeniden paylaşan Avukat Konaç, genç mezunlara şöyle seslendi:

“Kardeşlerim ülkemizde adalet kavramı üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Yerlerde sürünen adaleti yeniden ayağa kaldırmak öncelikli görevinizdir. Ancak bundan daha önce bir göreviniz var. Birkaç gün önce Baro Başkanı olarak yaşadığım bir olay var ki içim acıdı. Daha bir kaç yıl önce Suriye'de Avukatlık yapan, ancak bugün kendi ülkelerinde can güvenliği, namus güvenliği, adalet ve ekmek olmadığı için bizlere sığınan iki Suriyeli avukat. İnşaatlarda çalışıyor ve kum taşıyor. Bizlerden yardım bekleniyor. Ne meslekleri ne de sıfatları artık hiçbir anlam taşımıyor. Evet adalete hizmet önemlidir ancak adaletten daha önemli bir şey var ki o da; vatana, bayrağa, toprağa sahip çıkmaktır. Eğer bunlar yoksa, yaldızlı hukuk diplomalarınızın hiçbir anlamı olmayacaktır. O yüzden ilk ve öncelikli göreviniz vatana, bayrağa, toprağa ve bu toprağın inançlarına sahip çıkmaktır. Gün o gündür.”

CİHAN

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.