Suriye'deki vahşet karşısında şoke olduk

Suriye'deki vahşet karşısında şoke olduk

Kanada Dışişleri Bakanı Baird, Suriye'de savaş suçlarını belgeleyen fotoğraflar karşısında şoke olduklarını söyledi.

A+A-

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen ve önceki gün Anadolu Ajansı (AA) tarafından kamuoyuna duyurulan fotoğraflara ilişkin, "Suriye’deki vahşet karşısında şoke olduk" ifadesini kullandı.

Baird, Suriye'de savaş suçu belgelerini değerlendirdiği yazılı açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

"Bu fotoğraflar ve belgeler, Esed rejiminin terör, işkence, mahkumlara kötü muamele ve kendi insanlarına karşı imha hareketinin ezici delilleridir. Bu insanlık dışı uygulamalar, Esed rejimi için yeni değildir. Bu cinayetler ve vahşet şoke edici. Kanada olarak, bu kötü muameleyi kınıyoruz. Esed rejimini, uluslararası hukukla belirlenmiş, mahkum olsa bile tüm insanların sahip oldukları haklara saygı duymaya çağırıyoruz. Esed’in, İran ve onun vekili Hizbullah’ı Suriye’ye, tutukluları ve sivil halkı, işkence ile terörize etmek için davet ettiğini biliyoruz. Esed, iktidarda kalabilmek uğruna, uluslararası teröre kapılarını açtı. Zaman, Suriye halkının kendi liderini ortaya çıkarma zamanıdır."

Baird, Kanada olarak Cenevre-2 toplantılarında, Suriye halkına bu konuda açıklık ve dürüstlükle yardımcı olma çabasında bulunacaklarını kaydetti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.