Suriye Türkmenlerinden Türkiye’ye insani yardım teşekkürü

Suriye Türkmenlerinden Türkiye’ye insani yardım teşekkürü

Suriye Türkmenleri Meclisi, Türkmenlere ve diğer Suriye vatandaşlarına sağladığı insani yardım ve desteklerden dolayı Türkiye’ye teşekkür etti.

A+A-

Suriye Türkmenleri Meclisi adına yapılan yazılı açıklamada, ülkede çatışmaların başlamasından bu yana, Türkiye’nin Suriye halkının meşru taleplerinin daima destekçisi olduğu ve demokrasi özleminin hep yanında yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye, zalim Esed rejiminin saldırılarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere, kapılarını ve gönlünü açmış, onların her türlü ihtiyacını karşılamıştır. Türkiye bu yöndeki yardım ve çabalarını büyük bir cömertlikle sürdürmektedir. Türkiye’ye, Suriyeli Türkmenlere sağladığı insani yardım ve destekler için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız”  ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin, Suriye Türkmenlerinin Suriyeliler içerisinde ayrı bir yeri olduğunu her zaman hissettirdiği vurgulanan açıklamada, "Ankara’nın, Suriyeli Türkmenlerin diğer Suriyelilerle birlikte her türlü insani ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynadığı" belirtildi.

Türkiyenin yardımları sayesinde gerek Suriye’de gerekse Türkiye içerisine sığınan Suriyelilerin kendilerini daha güvende hissettikleri vurgulanan açıklamada, "Türkiye'nin, baştan beri Türkmenlere ve diğer Suriyeli kardeşlerimize gösterdiği insani yardımlarının devam edeceğine tüm gönlümüzle inanıyor ve Türkiye'yi hep yanımızda hissediyoruz" denildi.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.