Sudan üniversitesinde yeni Risale-i Nur kursları başladı

Sudan üniversitesinde yeni Risale-i Nur kursları başladı

Gençlerin taklidi olan imanlarını Risale-i Nurların iman dersleri vasıtasıyla tahkiki bir hal almasını hedef alan müfredat çalışması hayata geçirildi

Risale Haber-Haber Merkezi

Hayrat Vakfı Sudan Temsilciliği 2009 yılından beri Sudan’ın en köklü üniversitesi olan Hartum Üniversitesi’nde Risale-i Nur kursları veriyor. Hartum Üniversitesi, Sudan’ın siyasi kültürel ekonomik ve edebi hayatında mühim şahsiyetleri yetiştiren bir üniversite.

Geçtiğimiz aylarda tamamlanan 1. Kur Risale-i Nur kurslarının ardından talep üzerine kayıtlar alındı ve yaklaşık Ramazan ayına kadar sürecek olan 2. Kur Risale-i Nur Kursları Başladı.

MÜFREDAT HAZIRLANDI

Risale-i Nurlardan bir ders müfredatı hazırlandı. Hazırlanan müfredat dört merhaleden meydana geliyor. Risale-i Nur’un temel konularından başlayarak seviye seviye ilerliyor. Gençlerin taklidi olan imanlarını Risale-i Nurların iman dersleri vasıtasıyla tahkiki bir hal almasını hedef alan müfredat çalışması hayata geçirildi.

Risale-i Nurlar üniversite kürsülerinden anlatıldı ve gençler Risale-i Nurlarla tanıştırıldı. Bu bağlamda geçtiğimiz 23 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında 60 katılımcısı olan 14 dersten oluşan 1. Merhale Risale-i Nur kursu icra edildi. Her yapılan ders anında sınıfların önünde de diğer öğrencilere yönelik Risale-i Nur tanıtım sergileri açıldı.

Katılımcılardan 50’si derslerde göstermiş oldukları ciddiyet ve iştirakten dolayı diploma almaya hak kazandılar. Ve 35 kişi de kendilerine verilen Risale-i Nurdan yaptıkları araştırma makalelerinden dolayı Risale-i Nur külliyatından hediyelerle ödüllendirildi. 2009 yılından bu yana açılmış olan Risale-i Nur kurslarında 11. Kurs icra edilirken yaklaşık 3500 üniversite öğrencisi kursları başarılı bir şekilde hitama erdirdi. 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.