Suçlu dediklerinde akıllarına böyle bir Müslüman geliyor!

Suçlu dediklerinde akıllarına böyle bir Müslüman geliyor!

Aşırı sağcı partinin hazırladığı videoda suçlu olarak Müslüman tiplemesi yer aldı

Danimarka Halk Partisi, Sosyal medyada Müslüman göçmenleri hedef alan bir video yayınladı

Danimarka hükümeti, suça karışan ve ülkelerine geri gönderilmeyi bekleyen göçmenlerin, daha önce karantina için kullanılan ıssız bir adada toplanacağını açıkladı. 

Karar, Danimarka'nın muhafazakâr koalisyon hükümeti ve onun göçmen karşıtı müttefiki Danimarka Halk Partisi arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak alındı.

Göçmenleri ıssız adaya sürme kararını sosyal medyada yayınladığı bir video ile kutlayan aşırı sağcı Danimarka Halk Partisi, videoda, "Yabancı suçluların Danimarka'da olmak için hiçbir nedeni yok. Onlardan kurtulana kadar, geceyi techir merkezinde geçirecekleri Lindholm'e göndereceğiz. Etrafta polisler olacak. Bu iyi haberi paylaş." ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı Kristian Jensen de 125 kişi için tasarlanan ve 2021’de hizmete girmesi planlanan, 7 hektarlık alana sahip Lindholm Geri Gönderme Merkezi’ne ulaşımın vapurla sağlanacağını açıklamıştı. Adaya sefer düzenleyecek vapurlar akşam belirli bir saatten sabaha kadar hizmet vermeyecek.

Oluşabilecek tepkiler nedeniyle hükümet ve Danimarka Halk Partisi arasındaki görüşmelerin gizlice yapıldığı belirtilirken, olayı medyadan öğrenen ve kısa süreli bir "şok" yaşadığı belirtilen Vordingborg Belediye Başkanı Mikael Smed yaptığı açıklamada, Lindholm Adası'na kurulacak geri gönderme merkezinin "iyi bir fikir" olmadığını söyledi.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.