Sosyal projelere 400 milyon lira destek

Sosyal projelere 400 milyon lira destek

Kamu, 2014'te bölgesel kalkınma, gençlik ile engelli projeleri için 396 milyon 700 bin lira kaynak kullanacak.

A+A-
AA muhabirinin, 2014 yılı Yatırım Programı'ndan yaptığı derlemeye göre, Kalkınma Bakanlığı, sosyal kalkınma destekleri çerçevesinde çeşitli il ve ilçelerde 2008'den bu yana uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) için bu yıl 220 milyon lira kaynak sağlayacak.
 
Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) için 2014'te 70 milyon kaynak kullanacak olan bakanlık, Doğu nadolu Projesi (DAP) için ise 100 milyon lira ödenek ayırdı.
GAP Bölgesi Kurumsal Sosyal Sorgulama, Uygulama, Yaygınlaştırma Programının etüt ve proje çalışmaları için 60 bin lira destek sağlayacak olan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, GAP Tarımda Çalışanların Sağlık Programı pilot uygulamaları için de bu yıl 100 bin lira ödenek sunacak.
 
Gençler ile engellilere destek
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ise dezavantajlı durumdaki gençlerin toplumsal yaşamın her alanına katılımları ile uyumlarının artırılması kapsamında, Spor Eğitimi Yoluyla Sosyal Dahil Etme projeleri için 2013-2015 yıllarında kullanılmak üzere 6 milyon 654 bin lira ayırmıştı. Bakanlık, bu yıl sosyal kalkınma destekleri çerçevesindeki projeler için ayrılan ödeneğin 3 milyon 540 bin lirasını harcayacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da sosyal kalkınma destekleri çerçevesinde Engelliler Destek Projesi (EDES) için 3 milyon lira harcayacak.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.