Son şahitlerden Mustafa Ekmekçi vefat etti

Son şahitlerden Mustafa Ekmekçi vefat etti

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ile görüşen, Zübeyir Ağabey ile uzun süre Kirazlı Mescitte kalan Son Şahitlerden Mustafa Ekmekçi ağabey vefat etti.

Geçirdiği beyin kanaması üzerine uzun zamandır yoğun bakımda bulunan Mustafa Ekmekçi ağabey bu sabaha karşı saat 4 civarında Hakkın rahmetine kavuştu.

Mustafa ağabeyin cenazesi bugün Fatih Camiinde ikindi namazının ardından defnedilecek.

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİ ZİYARET

1940'da Çankırı'nın Ilgaz kazasında doğan Mustafa Ekmekçi, çeşitli defalar Bediüzzaman Hazretlerini ziyaret etmişti. O ziyaretlerinden birini şöyle anlatmıştı:

"Üstadı ikinci ziyaretim 1958 senesinnin yaz mevsiminde oldu. İstanbul'dan Halil Yürür'le birlikte trenle yola çıktık. Üstad o zaman Isparta'da idi. Isparta'da Rüştü Çakın Ağabeyin dükkânına gittik. Bayram Ağabey bizi alıp Üstadın yanına götürdü. Önce Tahirî, Mustafa Sungur, Zübeyir, Bayram ve Ceylân Ağabeylerin kaldığı odada bir müddet sohbet ettikten sonra Üstad bizi çağırdı.

"Üstadın yanına vardığımızda çok hiddetliydi. Bize şöyle hitap etti: 'Niye şahsımı ziyarete geliyorsunuz? Benim yerime Risale-i Nur'u okuyunuz. Beni görünce bir istifadeniz oluyorsa, Risale-i Nur'u okursanız yüz istifadeniz olur.'

"Önceki ziyaretimizde olduğu gibi, yine anne ve babamızı sordu. 'Valideyniniz sizi Risale-i Nur'a vermiş' dedi. İstanbul'a dönünce de, Gönenli Mehmed Efendi, Sinan Omur ve Mücellit Halil'e selâmlarını iletmemizi söyledi.
 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
12 Yorum