Sokaktaki hayvanlar için bir kap su!

Sokaktaki hayvanlar için bir kap su!

Erzincan’da sokak hayvanlar için bir kap su kampanyası başlatıldı.

A+A-

Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Veteriner Hekimler Odası işbirliği ile başlatılan kampanya ile halkta farkındalık oluşturarak sokak hayvanlarının korunması amaçlanıyor. Kampanya ile birlikte şehrin değişik noktalarında bulunan billboardlara ilanlar verilerek, halk bilinçlendiriyor.

Ayrıca kampanya kapsamında sokaklara sokak hayvanlarının su içebilmelerini sağlayacak su kapları dağıtılacak. Kampanya ile ilgili bilgi veren Erzincan Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Kütük, yazın sıcak günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmasını önlemek istediklerini kaydederek “Sokak hayvanları için kapınızın önüne bir kap su koyun; onları susuz bırakmayın” çağrısında bulundu. Erzincan VHO Başkanı Kütük “Yılın en yüksek sıcaklıklarının yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının su bulamadıkları için ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmalarını önlemek hayvan barınaklarını ziyaret edip su kontrolü yapın; sokakta yaşayan canlar için kapınızın önünde bir kap su bulundurun.Bu noktada belediyelere ait veteriner merkezlerinin tam kapasite ile çalışması, sıcaklarının giderek yoğunlaştığı bu dönemde son derece önemli… Sokak hayvanlarının su ihtiyacını giderebileceği çalışmalarda, toplumsal farkındalıkta, STK, gönüllü ve yerel yönetimin işbirliği büyük önem taşıyor. Unutmamak gerekir ki, sokaklarda gördüğümüz hayvanlar da birer canlıdır.

Erzincan Valimiz Sayın Süleyman Kahraman bu noktada son derece hassastır. Vali Beyin himayesinde başlattığımız bu kampanyada Erzincan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy da çok büyük katkılar sağlamıştır. Ben odamız adına hem Sayın Valimize hem de Sayın Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayvanların yaşam hakkına saygı duyup onlar için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  

IHA

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.