Siyonist Netanyahu Filistin'in sahibi gibi konuştu!

Siyonist Netanyahu Filistin'in sahibi gibi konuştu!

Filistin'in uluslararası 15 anlaşmaya imza atması İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu çıldırttı.

A+A-

Tehditler savuran Netanyahu, "Filistin'in tek taraflı attığı adımlara, İsrail de tek taraflı adımlarla karşılık verecek" ifadelerini kullandı.
  
Terör devleti İsrail'in Başbakanı Benyamin Netanyahu, Filistinlilerin Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşlarına üyelik sürecini başlatması üzerine adeta çılgına döndü. Tehditler savuran Netanyahu, Filistinlilerin bunun sonuçlarına üzüleceklerini savunarak, "İsrail, barış görüşmelerine devam etmeye hazır ancak bunun için herhangi bir bedel ödemeyecek" dedi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın barış müzakerelerinin içinde bulunduğu kritik dönemde uluslararası 15 anlaşmaya imza atarak tek taraflı hamlede bulunmayı tercih ettiğini dile getiren Netanyahu, "Filistin'in tek taraflı attığı adımlara, İsrail de tek taraflı adımlarla karşılık verecek" ifadesini kullandı.

BM'Yİ TAKMIYOR

Netanyahu, BM'nin İsrail üzerinde etkisi olamayacağını iddia ederek, "İki taraf da barış müzakereleri kapsamında görüşmelerin devam etmesi fikrine yakınken Abbas, İsrail'i Yahudi halkı için ulusal bir devlet olarak tanıma fikrini tartışmaya hazır olmadığını açıkladı. Filistinliler, devlet kurma hedeflerini içi boş açıklamalar ya da tek taraflı eylemler ile değil ancak barış müzakereleriyle gerçekleştirebilirler. İsrail, kendi ulusal çıkarlarını korumayı sürdürecek" şeklinde konuştu.

Abbas, İsrail yönetiminin barış müzakereleri çerçevesinde 29 Mart Cumartesi günü serbest bırakılması öngörülen Filistinli tutukluların 4. grubunu salıvermemesine tepki olarak, aralarında 'BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması, Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması, Yolsuzlukla Mücadele, Viyana Andlaşmalar Hukuku, Engelli Haklar, Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi ve Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin bulunduğu uluslararası 15 anlaşmaya imza attıklarını açıklamıştı.

HAMAS'TAN TAM DESTEK

Mahmud Abbas'ın Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşlarına Filistin'in üyelik sürecini başlatmasına geçen hafta başında Ramallah'ta toplanan Filistin kabinesi tam destek verdi. Gazze'deki Hamas yönetimi de Abbas'ın yeni girişimini savunduklarını açıklamıştı.

Akit

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.