Siverek Belediyesi Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Siverek Belediyesi Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Bilgi evlerinin düzenlediği etkinliklere öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi.

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal işleri müdürlüğü bünyesinde öğrencilere yönelik kültür ve sanat kursları verip eğitimlerine katkı sunan 4 ayrı bilgi evinde kurslara katılan öğrenci kursiyerlerin düzenlediği kutlu doğum haftası etkinliklerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

İlçenin El Cabir Anadolu Teknik Mesleki Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen kutlu doğum etkinlikleri Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Öğrenciler Hazreti Muhammed’in hayatı ve örnek kişiliğini anlatarak şiirler okudu. İlahi dinletisi yapıldıktan sonra mevlidi şerif okundu.
 
Amaçlarının evrensel değerlere sahip gençlerin yetişmesine katkı sunmak olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bilgi evlerimizde geleceğin, Siverek’in sahibi olan çocuklarımızın eğitimlerine yönelik eğitim, kültür ve sanat dallarında eğitim veriyoruz. Amacımız evrensel değerlere önem veren maneviyatına sahip gençler yetiştirmektir. Bilgi evlerimizde eğitim gören öğrencilerimizin hazırladığı kutlu doğum haftası etkinliklerinin amacı insanlık adına büyük bir devrim gerçekleştiren âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişi ve örnek kişiliğini gençlere aktarmaktır. 
Etkinlikte emeği geçen bilgi evi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim” 

siverekhaber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.