Sivas’ta hızla yükselen TOKİ konutları satışa çıkıyor

Sivas’ta hızla yükselen TOKİ konutları satışa çıkıyor

Sivaslıların merakla beklediği TOKİ konutlarının satışına başlanacak. Belediye ve TOKİ işbirliği ile yaptırılan konut inşaatları hızla sürerken satışlara önümüzdeki ay başlanacağı öğrenildi.

A+A-

Kentsel dönüşüm kapsamında Kılavuz Mahallesi Özbelsan tesisleri yerine inşa edilen TOKİ konutları, kısa zamanda hızla yükseldi. 900 konutluk dev projenin sonbaharda bitirilmesi planlanıyor. 250 dairesi belediyeye ait olan konutların 650’sini ise TOKİ, uygun fiyatlarla satışa sunmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki ay satışların başlamasının hedeflendiği konutların 10 bloku 2+1 ve 10 bloku da 3+1 olmak üzere 20 bloktan oluşuyor.

İnşaatı yapan firmanın şantiye şefi Hannan Ünal, ihaleye göre teslim tarihinin 2015 Mayıs ayı olmasına rağmen havaların iyi gitmesiyle birlikte inşaatın hızlı ilerlediğini kaydetti. Ünal, Eylül veya Ekim ayında inşaatı teslim etmek için çalıştıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında temelleri atılan inşaat çalışmaları kapsamında 4 ayrı kule ve 4 ayrı ekiple çalıştıklarını, bu nedenle inşaatın hızlı ilerlediğini anlatan İnşaat Mühendisi Ünal, “Biz çok inşaat yaptık, ancak Sivas’taki inşaatta Belediyenin uyumlu çalışması ile çok rahat bir çalışma fırsatı bulduk.” dedi.

İnşaat malzemelerini Sivas’tan tedarik ettiklerini, işçilerin de Sivaslı olduğunu özellikle vurgulayan şantiye şefi Ünal, bu şekilde Sivas ekonomisine de önemli bir katkı sağladıklarını ifade etti. Ünal, TOKİ yetkililerinin, önümüzdeki ay satışlara başlayacağı bilgisini verdiğini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise 900 konutluk Kılavuz Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Sivas için çok önemli olduğunu belirterek, Özbelsan'ın da arazilerinin bulunduğu alana 900 konut ve sosyal donatıların yapımının hızla sürdüğünü söyledi. Projede, Sivas Belediyesi'nin de 250 konutu bulunduğunu anlatan Ürgüp, “Belediye, bu konutların önemli bir bölümünü kamulaştırma karşılığı takasta kullanacak. TOKİ ise 650 konutu banka aracılığı ile satacak. Proje, Sivas Belediyesi'ne 30 trilyon liralık bir ek kaynak sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.