Sivas'ta Emniyet Kemeri Seferberliği

Sivas'ta Emniyet Kemeri Seferberliği

Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Sivas’ta emniyet kemeri takma oranının Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu belirterek, yıl sonuna kadar ortalamanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

A+A-

Sivas Emniyet Müdürlüğü, emniyet kemeri uygulaması yaptı. Daha öncede 6 ay süre zarfında ödüllü emniyet kemeri kampanyası yürüten polis, bu kez de Kongre Müzesi önündeki Inönü Bulvarı üzerinde yapılan uygulamada, sürücüler emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ve Emniyet Müdür Yardımcısı Ismail Ertuğrul ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Cengiz Emirza’nın da katıldığı uygulamada sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatılarak, bilgilendirici broşür ve çıkartmalar dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Aydın yaptığı açıklamada Sivas’ın emniyet kemeri takmada Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu belirterek, “Sivas Il Trafik güvenlik Kurulunun aldığı karar gereği, 2014 yılı trafik güvenliği sağlamada, emniyet kemeri, hız ile denetim ve eğitim konusu üzerinde duruyoruz. Istatistiklerde meydana gelen trafik kazalarında yüzde 50 oranında emniyet kemeri takmamak ölümlü trafik kazalarına yol açmakta.” dedi.

Sivas’ta Ocak ayından beri polis ve jandarmanın kendi görev alanı içerisinde sürücü ve yolcular üzerinde örnek çalışmalar yaptığını anlatan Aydın, “Çalışmalarda emniyet kemeri takma oranının Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu tespit ettik. Vatandaşları bilgilendirme ve eğitim amacını güden cezai müeyyide olmadan yapılan uygulamalarla bu yıl sonu itibariyle Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Eğitim amaçlı çalışmalar sonrası sonuçlarını zaman içinde paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.