Şilili Louis internetten tanıştığı Risale-i Nur'la müslüman oldu

Şilili Louis internetten tanıştığı Risale-i Nur'la müslüman oldu

Şilili Louis, Risale-i Nur'la tanıştıktan sonra müslümanlığı seçti.

A+A-

Risale Haber - Haber Merkezi

Şilili Louis, internetten tanıştığı Galib Namazov'un kendisini Risale-i Nur'la tanıştırmasıyla müslümanlığı seçti. Arayıp da bulamadığı soruların cevabını Risale-i Nur'dan alınca çok etkilenen Louis İslamiyeti seçti.

11910844_1168860626472815_267592551_n.jpg

Galip Namazov, Havadis-i Nuriye sitesine yaptığı açıklamada "Louis, Risale-i Nur'dan aldığı cevaplar karşısında aklı ve kalbi tatmin olduğunu belirtti, derken çok geçmeden Müslüman olmak için bizimle görüşmek istediğini ifade etti. Fakat aramızdaki mesafe uzak olduğu için kendisini Şili'de ikamet eden Nur talebeleriyle görüştürdük. Louis, Ahmed Hasan'ın "Kelime-i Şehadet" yardımıyla 22 Ağustos günü İslamiyetle şereflendi. Louis gibi hidayete Muhtaç ve arayıp bulamayan bütün insanlığa hidayeti nasip etmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz." dedi.

Louis, kelime-i şehadet getirerek müslüman olduktan sonra ilk olarak duygularını ifade ederken "Ben kendimi başıboş ve kimsesiz zannediyordum şimdi ise Allah'ın bir kulu olduğumu ve yalnız olmadığımı anladım. En büyük arzum ise hacca gitmek ve kutsal beldeleri ziyaret etmektir" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum