Siirt‘te 2015 Yılı Kutlu Doğum Startı

Siirt‘te 2015 Yılı Kutlu Doğum Startı

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas basın mensuplarıyla bir araya gelerek, bu yıl yapılacak olan kutlu doğum programları hakkında bilgi verdi.

Siirt’te bir lokantada düzenlenen bilgilendirme toplantısına Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Müftü yardımcısı Abdullah Işık, Müftülük personelleri, Siirt’te görev yapan yerel ve Ulusal basın mensupları katıldı.
 
Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılan kutlu doğum programı çerçevesinde, çok sayıda etkinliklerle amacına uygun bir şekilde kutlamayı hedeflediklerini, bu yılın ana temasının “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku” konusunun Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından seçildiğini, Haftanın tüm giderlerinin Sancaklar Vakfı tarafından karşılandığını  ifade etti.
 
Siirt Müftüsü Faruk Arvas, 14 Nisan 2015 tarihinde başlayacak olan etkinliklerinin bu yıl gençlere, kadınlara ve ailelere yönelik çeşitli programlar icra edileceğini söyledi. Etkinliklerin, 15 Nisan Perşembe günü ilahi ziyafeti ve okullar arası kompozisyon ve bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi başlayacağını belirten Arvas, 16 Nisan 2015 tarihinde kadınlara yönelik, din hizmetleri uzmanı, vaizler, kadın Kur’an kursu öğreticileri tarafından mevlit, ilahi dinletisi ve hatim duası programının tertipleneceğini kaydetti.
 
Müftü Arvas, 17 Nisan 2015 tarihinde cezaevlerindeki tutuklulara Siyar, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve hadis ezberleme yarışması düzenleneceğini, Kur’an-ı Kerim okuma dünya birincisi Ahmet Karalı tarafından Kur’an ziyafeti, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı tarafından konferans verileceğini bildirdi.
 
Ayrıca aynı tarihte 63 mülteciye elbise, gıda yardımı ve 10 engelliye akülü tekerlekli sandalye verileceğini de dile getiren Müftü Arvas, 18 Nisan 2015 tarihinde ise sakal-ı şerif ziyareti ve kutsal emanetler fotoğraf sergisi açılışı, sabah namazı buluşması, 19 Nisan 2015 tarihinde bin Suriyeli ve 150 Afganlı mülteciye yemek ikramı, Anaokulu ve ilkokullara yönelik ‘peygamberimizi öğreniyoruz’ programı düzenleneceğini, 20 Nisan 2015 tarihinde ise Siirt Devlet Hastanesi’nde 24 saat içinde doğan bebeklere çeyrek altın, ailelerine de çeşitli hediyelerin verilmesiyle kutlu doğum haftasının biteceğini sözlerine ekledi.
 
Düzenlenen etkinlik, İl Müftüsü Faruk Arvas’ın programa katılan yerel ve yaygın basın mensuplarına, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri programı ve Hz. Muhammed’i (sav) anlatan kitap ve hadislerin yer aldığı kitap hediye etmesiyle sona erdi.

dinihaberler

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.