1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Seyhan Nehri'nde genel temizlik
Seyhan Nehri'nde genel temizlik

Seyhan Nehri'nde genel temizlik

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü, yaşanan kuraklık sonucu su miktarı sıfır seviyesine düşen Seyhan Nehri Yatağı'nda genel temizlik yapıyor.

A+A-
Nehirden çıkarılan atıklar, Temizlik Şube Müdürlüğü'nün araçlarıyla geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor.
 
Seyhan Nehri Yatağı'ndaki su miktarının, Eski Baraj'dan itibaren sıfır seviyesine düşmesiyle birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda genel temizlik gerçekleştiriliyor. Nehirde bir süre önce yüzeysel temizlik gerçekleştirdiklerini ve suyun yukarıdaki barajlarda tutulmasını fırsat bilerek genel temizlik başlattıklarını kaydeden Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, Adana Büyükşehir Belediyesi Temizlik Şube Müdürlüğü ve Park Bahçeler Şube Müdürlüğü'nün desteğiyle Seyhan Nehri yatağındaki temizlik ve düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.
 
NEHİRDEN ÇIKAN ATIKLAR ŞAŞIRTIYOR
 
Nehirden çıkarılan atıkların, Temizlik Şube Müdürlüğü'nün araçlarıyla geri dönüşüm tesislerine gönderildiğini belirten Mehmet Çelebi Akkuş; nehirden, geri dönüşümü zor ve doğanın absorbe etmekte sıkıntı yaşadığı maddeler çıkarıldığını ifade etti. Koltuk, televizyon, pek şişe, poşet, ömrünü tamamlamış lastik, daktilo, elektrikli ve elektronik eşyalar gibi atıklara rastladıklarını kaydeden Mehmet Çelebi Akkuş 'Temizlik 1 hafta boyunca sürecek. Su seviyesi yükselene kadar işleme devam edeceğiz. Yol Müdürlüğü'ne bağlı iş makineleri boş olan nehir yatağına inerek sazlıkları, tepeleri ve birikintileri düzenliyor' dedi.
 
GONDOL MARİNA İNŞAATI SÜRÜYOR
 
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Uslu da, temizlik ve düzenleme çalışmalarıyla eş zamanlı olarak Gondol Marina inşaatının sürdüğünü söyleyerek, 4 gondolun halka ücretsiz olarak, daha temiz bir marinayla hizmet vereceğini açıkladı. Uslu, 'Suya atık çöp atılmaması konusunda vatandaşımızdan duyarlılık bekliyoruz. Atıklarla ilgili 153 aranarak belediye görevlilerine bilgi verilebilir. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Adana için çevreye, doğaya sahip çıkalım' diye konuştu.
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.