SAÜ'de Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirdi

SAÜ'de Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirdi

Sakarya Müftülüğü ve SAÜ İlahiyat Fakültesi tarafından, 2015 yılı Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik bir program organize edildi.

Duygu dolu anların yaşandığı farklı bir atmosferde geçen ‘Kutlu Doğum Kampüs Programı’, Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde nezih bir ortamda gerçekleştirildi. Program, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Ömer Tiryaki’nin Kur’an-ı Kerîm tilaveti ile başladı. SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin açılış konuşmalarıyla devam eden Programda, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve Sakarya Valisi hüseyin avni coş birer selamlama konuşması yaptılar. Daha sonra Kutlu Doğum Sinevizyon gösterimi, Naat dinletisi, Kaside-i Bürde icrası, Şiir dinletilerinin ardından SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah İnce, “Son Peygamber Hz. Muhammed (Sas) ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu bir konuşma yaptı. Programda son olarak; Sakarya Üniversitesi Arş. Gör. Tahir Çağman yönetimindeki Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından Tasavvuf Musikisi Konseri icra edildi.

Ayrıca Programın sonunda; Kutlu Doğum Aşı ikramı, gül ve hediye takdimi yapıldı. Gerçekleştirilen Programa; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, SAÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Atilla Arkan, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, İl Müftü Yardımcıları, SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Sakarya Üniversitesi Öğrencileri katıldılar.

iha 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.