Said Özdemir’den sadeleştirme ve Gülen açıklaması

Said Özdemir’den sadeleştirme ve Gülen açıklaması

Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Said Özdemir ağabey kamuoyu açıklaması yayınladı

A+A-
Risale Haber-Haber Merkezi
 
Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Said Özdemir ağabey kamuoyu açıklaması yayınladı. Risale-i Nur’un sadeleştirilmesi üzerine Fethullah Gülen ile görüşmek istediğini ancak bunun kabul görmediğini daha önce açıklayan Said Özdemir ağabey, konu ile ilgili bir haber sitesinde hakkında asılsız iddiaların yer aldığını belirtti. 
 
Said Özdemir ağabeyin açıklaması aynen şöyle:
 
Son zamanlarda Risale-i Nur talebelerine karşı hasmâne tavrı ve asılsız iddiaları ile sık sık kendisinden bahsettirmeye başlayan bir haber sitesi, Mehmet Fırıncı ağabeyden sonra bu defa da Alaettin Kaya isimli şahsın da ifadelerini kullanarak benim için iftiralara sütunlarını açmış bulunuyor.
 
Risale-i Nur Külliyatını “sadeleştirme” adı altında tahrif edilip değiştirilmiş bir şekilde yayınlamaya başlayan bir mahut yayınevinin tahribatına engel olmak için, Bediüzzaman Hazretlerinin sağlığında neşriyat hizmetleriyle vazifelendirdiği ve kendisine mutlak vekil ve varis tayin ettiği hizmetkârları; Said Özdemir, Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Salih Özcan, Ahmet Aytimur, Hüsnü Bayramoğlu bir araya gelmiş ve bu husustaki kararlarını malum yayınevinin perde arkasında sahibi Fethullah Gülen’e iletmeye karar vererek bu hizmeti benim yapmamı istemişlerdir.
 
Bunun üzerine Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Alaettin Kaya’yı İstanbul’da matbaasında ziyaret ederek Bediüzzaman hazretlerinin varislerinin mesajını iletmek istediğimi bu sebeple Gülen’den randevu almasını rica ettim. Randevu beklerken pasaportumu yenilemiş ABD vizesini de almıştım. Alaettin Kaya kısa bir süre sonra Ankara’da evimde beni ziyaret ederek “H.Efendi’ye talebinizi intikal ettirdim, sizin yanına gitmenizi istemiyor, eğer gelecek olursa bulunduğum yerden ayrılacağım diyor” demiştir
 
Bu durumu müzakere eden üstadımızın varisleri bizler hem yayınevi sahibine hem de bu yayınları Bediüzzaman Said Nursi’nin eseri zannı ile alacak kimselere başkaca ulaşma yolu bulamadığımızdan Risale-i Nurların tahrifine razı olmadığımızı, bu rezaletin durdurulmasını ifadelerini taşıyan –hazırladığımız- metni kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldık.
 
Durum bundan ibaret olup bunun dışındaki ifadeler, kin ve hasetle kaleme alınmış beyanlardır. Habercilik anlayışı sorgulanacak bu internet sitesine hüsnü zan ederek yazdıklarına inanabilecek kimselere hakikati ifade zarureti hasıl olmuştur.
 
Risale-i Nur'un sadeleştirilmesi ile ilgili tüm ayrıntılar, tartışmalar için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
7 Yorum
İlgili Haberler