Said Nursi Anadolu Lisesi proje okulu oldu

Said Nursi Anadolu Lisesi proje okulu oldu

Muş'un Bulanık ilçesindeki Said Nursi Anadolu Lisesi, 20202021 eğitim öğretim yılında 'Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumu' oldu.

A+A-

Muş’un Bulanık ilçesindeki Said Nursi Anadolu Lisesi, 20202021 eğitim öğretim yılında ‘Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumu’ oldu.

Açıklamalarda bulunan Said Nursi Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Al, okullarının 20202021 eğitim öğretim yılında proje okulu olmasıyla ilçenin gözde okul olduğunu belirtti. Kontenjanın 280 olduğunu söyleyen Al, “Bu da çevre il ve ilçelerden ilçemize gelecek olan öğrenci potansiyelimizi en üst seviyeye çıkartacaktır. Burada amacımız sınavla öğrenci alan okul sayısını artırmak değil sınavla öğrenci alan liselerin her il ve ilçede rahat bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktır. Said Nursi Anadolu Lisesinde 20192020 eğitim öğretim yılı itibariyle yirmi derslik, bir kütüphane, bir laboratuvar, bir sanat atölyesi, bir spor odası, bir soru çözüm odası bulunmaktaydı. Yine bu eğitim öğretim döneminde 599 öğrenciye 35 seçkin öğretmen kadrosuyla hizmet veren okulumuz; ilçe merkezine uzak köylerden, çevre il ve ilçelerden gelen kız öğrenciler için 100 kişilik kapasiteye sahip bir kız öğrenci yurduna da sahiptir. Alınan kararlar doğrultusunda Said Nursi Anadolu Lisesi 'Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumu' kapsamına alınmıştır. Okulumuz 20202021 eğitim öğretim yılından itibaren bu kapsamda şehir dışından da öğrencilerimizi 9. sınıftan başlamak üzere kademeli olarak kabul edecektir. Alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni eder, öğrencilerimize başarılar dileriz" diye konuştu.

Haber Türk

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.