Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığı (KPSS-2020/4) sözleşmeli personel tercihleri 20 Şubat'ta sona erdi. Bugün 5. gün ve hafta başında tercih sonuçları tarihi gündem olmuş durumda.

Sağlık Bakanlığı'na yaklaşık 8 bin sözleşmeli personel alacak. Tercihler 14-20 Şubat tarihleri arasında alındı. Binlerce aday heyecanlı ve sonuç tarihi merakla araştırıyor. Özellikle ilk defa tercih yapanlar "Sağlık Bakanlığı (KPSS-2020/4) sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı mı?" sorusunu sorup bilgi almaya çalışıyor.

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS-2020/4: Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları hakkında açıklanan net bir tarih yok. Sağlık Bakanlığı'nın bir önceki yapılan tercih sonuçları 8. günde açıklanmıştı. Bu süreç hesap edildiğinde son tercih sonuçlarının 28 Şubat'ta açıklanması bekleniyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Milliyet

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.