1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Risale-i Nur'u okudu önce kendi sonra anne ve babası Müslüman oldu
Risale-i Nur'u okudu önce kendi sonra anne ve babası Müslüman oldu

Risale-i Nur'u okudu önce kendi sonra anne ve babası Müslüman oldu

Peru halkında Risale-i Nura karşı çok ciddi bir alaka var

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Peru'dayız. Buradaki medresede tamamen buranın halkı olup Müslüman olmuş Nur Talebeleri kalıyorlar. 5 vakit namazlarını kendileri kılıp namaz tesbihatlarını beraberce yapıp, ardından Risale-i Nur dersini hep beraberce okuyorlar. 

Peru halkında Risale-i Nura karşı çok ciddi bir alaka var. Hatta 8 saaat otobüs yolculuğuyla gelinebilinen yerden Risale-i Nurla müslüman olmuş bir genç Hüsnü abinin geldiğini duyunca daha müslüman olmamış arkadaşını da beraberinde getiriyor. Ve Elhamdulillah Mouses isminde olan arkadaşı bugün medresemizde kelime-i şehadeti getirip müslüman oldu ve Musa ismini aldı. Buna benzer hidayet hadiseleri Peru'nun bir çok yerinde hızla devam ediyor. 

Kitap fuarında Risale-i Nuru tanıyıp müslüman olan iki gencin anne ve babaları da evlatlarının hayatlarından etkilenip müslüman olmaya karar verdiler ve Hüsnü abinin hüsnü şehadetiyle kelime-i şehadeti getirip müslüman oldular. Anneleri tesettüre girip Cemile ismini alırken babaları Hüsnü Bayram ismini aldı. Bunlar Latin diyarındaki seyahatimizin sadece bir günlük meyveleriydi. 

Her geçtimiz yerde yani seyahatimizin başladığı Arjantin'de ardından okuma programımızın olduğu Şili'de, Ekvator'da, Peru'da ve bir çok Latin ülkelerinde hidayet nurları Kur'an nuru olan Risale-i Nurla, Hüsnü abimizin duasıyla ve eliyle hidayet hadiseleri yaşanıyor. 

Risale-i Nurda geçen "Ya Rabbi imana ve Kur'an'a hizmet için insanların kalblerini Risale-i Nura musahhar eyle" duasının her yerde olduğu gibi Peru'da da kabul olduğunu ve insanların kalblerinin hızla Risale-i Nura, Kur'an nuruna ısınıp günden güne İslamiyete girdikleri her yerde müşahede ediliyor. Rabbim bize islamiyete uygun yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin. Amin.

"Eğer biz, doğru İslâmiyet'i ve İslâmiyet'e lâyık doğruluğu ve istikameti göstersek, bundan sonra onlardan fevc fevc dâhil olacaklardır." (Münazarat)

Mahmut İşgören-Peru

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum