Risale-i Nurların basımı kurallara bağlanacak

Risale-i Nurların basımı kurallara bağlanacak

Akgündüz: Sadeleştirme suiistimalleri son bulacak, yanlış yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak

A+A-
Risale Haber-Haber Merkezi
 
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, "bundan sonra herkesin kendi kafasına göre Risale basma haksızlığına son verilecek. Sadeleştirme ve benzeri adlar altındaki suiistimaller de son bulacak. Yanlış yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak" dedi.
 
Akgündüz, son günlerdeki bandrol tartışmaları ile ilgili soyal medya üzerinden açıklama yaptı:
 
Risale-i Nurların basımı ile alakalı çok güzel günler yaşanacak ve her şey kurallara bağlanacak. Şu andaki hükümet Ağabeylerin de gayretiyle, Nurların neşrini engellemiyor; belki maddi ve manevi tedbirler alıyor.
 
Bildiğiniz gibi, Üstadımızın açık vasiyetleri var ve basım konusunda yetkilendirdiği Ağabeyler var. Ayrıca veraset ilamı ile mirasçılığı sabit olan ve aslında Üstad'ın mutlak vekilleri arasında yer alan Abdülmecid Ağabey'in torunu Seyda kardeşimiz var. 
 
Yine bildiğiniz gibi, Üstadımız Risale-i Nurların neşrini emin ellere teslim ettiği gibi, telif ücretini de iman ve Kur'an hizmetini yürüten kardeşlere vasiyet etmiş. Yakın akrabaları maddi ve manevi konuda tamamen emin insanlar. Çünkü evlad-ı Resuller.
 
Ağabeylerin de gayretiyle Kültür Bakanlığına bütün belgeler sunulacak; kimin neşir hakkı olduğu ortaya çıkacak; böylece herkesin kendi kafasına göre Risale basma haksızlığına son verilecek. Artık resmi yetkili olanlar dışında hiç kimse basamadığı gibi, sadeleştirme ve benzeri adlar altındaki suiistimaller de son bulacak. Yanlış yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
19 Yorum