Promosyonda karar zamanı

Promosyonda karar zamanı

Emeklilerin bankalardan alacakları promosyon konusundaki karar bu ay verilecek. Toplu sözleşme kararı ile birlikte bankalarla pazarlık yapılacak ve emeklilere her dönem için para ödenecek

A+A-

 Promosyonda karar zamanı 11 milyon emeklinin gözü Ankara'dan gelecek promosyon kararına çevrilmiş durumda. Bu ay sonuna kadar devam edecek olan Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nin en önemli maddelerinden birini oluşturan promosyon konusunda karar çıkacak. Şu anda kamu görevcilerinin aldığı promosyon parasının başta memur emeklileri olmak üzere tüm emeklilere verilmesi sağlanacak. Emeklilere banka promosyonu için Çalışma Bakanlığı da devrede. Tüm emeklilere promosyon sağlanması için geçen yıl hem özel hem de kamu bankaları ile görüşen ancak anlaşmaya varamayan Bakanlık, işin peşini bırakmadı. Çalışma Bakanlığı'nın, bankalarla görüşme trafiğini yeniden başlattığı ifade ediliyor. Banka promosyonu, sadece memur emeklileri için değil, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de dahil tüm emekliler için talep ediliyor. 

MEMURLAR GİBİ... 
Emekliler için yapılacak anlaşmanın da memurlarınki gibi olması bekleniyor. Bankalar, maaş ödemesini yaptıkları kamu personeli için kurum ve kuruluşlara belli oranlarda ödeme yapıyor. Tutar, kurumlarla bankalar arasındaki anlaşmalarla belirlense de; genel olarak anlaşılan dönem için (1-3 yıl) brüt maaşın yüzde 60'ı ödeniyor. Emekliler için de aynı anlaşma yapılırsa, bin 500 lira maaşı olan bir kişi anlaşılan dönem için 900 lira promosyon alabilecek.
Etiketler: promosyon , emekli

Takvim

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.