Prof. Mustafa Karataş: Çocuklarınıza bu isimleri vermeyin

Prof. Mustafa Karataş: Çocuklarınıza bu isimleri vermeyin

Ebeveyn adaylarının yeni doğacak çocukları üzerindeki en temel sorumluluğu güzel ve salih anlamlı bir isim verebilmektedir. Hem dünyada hem de öteki tarafta bu isimlerle çağırılacak olan kişilere doğru isim verebilmek oldukça önemli.

A+A-

Bebek sahibi olmaya karar verdiğimiz ilk andan itibaren büyük bir sorumlulukla hareket etmemiz gerekmektedir. Özellikle çocuklara isim verirken anlamlı ve İslam dinine uygun nitelikte seçimler yapmak önem teşkil ediyor. Anne ve baba adayları olarak bazı isimler kulağa hoş gelse de anlam olarak neyi ifade ettiğine de dikkat etmek gerekiyor. 

Prof. Dr. Mustafa Karataş, Ülke TV'de yayınlanan Güncel Konular programında çocuklara isim verirken dikkat edilmesi gereken detaylara değindi.

BU İSİMLERE DİKKAT!

Karataş, çocuklara isim verirken dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Savaş ismini Peygamberimiz değiştirmiştir. İsmi Savaş, Barut, Ateş, Taş olanların değişmesi gerekir. Çünkü bu isimler toplumda ön plana çıkmamalıdır. Savaşın, şiddetin, taşın, demirin, kayanın, barutun, ateşin toplumda işi yok. Ateş diye isim koyuyorlar, Ateş diye neden isim koyuyorsun?" dedi.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
5 Yorum