Polislerin emeklilik ek göstergeleri 3600'e çıkacak

Polislerin emeklilik ek göstergeleri 3600'e çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileriyle toplam 1 milyon 412 bin kişinin emeklilik ek göstergelerinin artırılacağını söyledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Emniyet Teşkilatı mensupları ile iftar programında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran seçimlerine de değindiği konuşmasında, yeni dönemde polislerin, öğretmenlerin, hemşirelerin ve din görevlilerinin emeklilik ek göstergelerinde artış yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

- Şu anda ülkemizin 81 vilayetinde ve yurt dışındaki temsilciliklerinde görev yapan, nöbet tutan, insanımızın emniyeti için fedakarca çalışan tüm polis ve jandarma kardeşlerime ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Rabbim her birinizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim sizleri her türlü tehditten, saldırıdan muhafaza buyursun diye dua ediyorum.

"Ülkemiz yanında, bölgemizin güvenlik ve huzuruna tehdit oluşturan bu problemlerle en ön cepheden mücadele yürütüyoruz."

- Türkiye olarak donanım, eğitim, kapasite ve disiplin açısından dünyada parmakla gösterilen emniyet teşkilatlarından birine sahibiz. Bugün emniyet teşkilatımız 173 yıllık köklü bir birikimi temsil ediyor. Güçlü bir emniyet teşkilatı ülkemiz için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü Türkiye güvenlik tehditleri bakımından son derece zorlu bir coğrafyada bulunuyor. Terörden göçe, uyuşturucu ticaretinden insan kaçakçılığına kadar küresel güvenliği etkileyen pek çok sorunla doğrudan yüzleşiyoruz. Ülkemiz yanında, bölgemizin güvenlik ve huzuruna tehdit oluşturan bu problemlerle en ön cepheden mücadele yürütüyoruz. Sadece coğrafi olarak değil aynı zamanda stratejik bakımdan da küresel güç mücadelelerinin kavşağında olan bir ülkenin askeri, istihbari ve güvenlik açısından güçlü olması şarttır. Bu alanların herhangi birinde yaşanacak eksiklik, ihmal ve sorunun devletimize ve milletimize çok ağır maliyeti olacaktır. Nitekim son birkaç yılda bunun pek çok acı örneğine şahit olduk.

"Sizler devletimizin en zor gününde sergilediğiniz milli duruşla vatandaşlarımızın hafızasında unutulmayacak bir yer edindiniz. "

- Güvenlik briimlerimizin kritik noktalarına sızan Türkiye'nin terörle mücadelesine çok büyük darbe vurdu. Bu hain yapı terör örgütlerindeki istihbarat elemanlarımızın ifşasından karartma operasyonlarına hatta sabotajlara kadar terörle mücadeleyi akamete uğratacak pek çok yönteme başvurdu. Bunun yanında bu örgüt ülkemizi uluslararası alanda zor duruma düşürmek amacıyla siyasi suikastler dahil sayısız provakasyona teşebbüs etti. Ülkeyi tekrar 70'lerdeki gibi kardeş kavgasına sürüklemek için toplumumuzun farklı kesimlerini karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Bunun için de kimi zaman marjinal yapılar içindeki militanlarını dahi kulanmaktan çekinmediler. 7 Şubat MİT kriziyle başlayan, 17-25 Aralık girişimiyle devam eden ve 15 Temmuz'da zirveye çıkan bu sancılı dönemde, millet ve devlet olarak ciddi sıkıntılar yaşadık. Önce Allah'ın yardımı, milletimizin feraseti sonra da aklını ve şerefini Pensilvanya'daki şarlatana kiraya vermeyen polislerimizin, askerlerimizin, yargı mensuplarımızın desteğiyle tüm bu sıkıntılı süreçleri atlatmayı başardık. 

- Vatanına, devletine, yeminine sadakat gösteren tüm polislerimize ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Sizler devletimizin en zor gününde sergilediğiniz milli duruşla vatandaşlarımızın hafızasında unutulmayacak bir yer edindiniz. Bir daha aranızda bu tür ihanet çetelerinin türemesine ve yerleşmesine izin vermeyeceğinizi düşünüyorum.

"Güvenlik birimlerimizi FETÖ virüsünden arındırmak için dikkatli ve titiz bir çalışma yürüttük."

- 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında diğer kurumlarımızda olduğu gibi Emniyet Teşkilatı'mızda da kapsamlı bir çalışma yürüttük. Güvenlik birimlerimizi FETÖ virüsünden tamamen arındırmak için süratli ve kararlı bir şekilde adımlar attık. Örgütle irtibat ve iltisakı bulunan, gizli haberleşme araçlarını kullanan, örgüt çıkarları için makamını suistimal eden şahısları titiz bir çalışma ile tespit ettik ve onların kurumla ilişiğini kestik. Bu süreçte hukuk ve adaletten ayrılmamaya özen gösterdik. Şayet yapılan hatalar olmuşsa bunları da telafi etmeye çalıştık. Bilerek ve isteyerek hiç kimsenin mağduriyete uğramasına göz yummadığımızdan emin olmanızı istiyorum.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.