Peygamberimiz (asm) ümmeti için daima kolay yolları seçti

Peygamberimiz (asm) ümmeti için daima kolay yolları seçti

O'nun (asm) sünnetini duyup 2015 yılında yaşamak asla zor değildir

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, "Hz. Ayşe validemiz peygamber efendimizin (asm) iki husus arasında tercih hakkına sahip olduğu zaman ümmetine zorluk olmasın diye daima kolay yollarını seçtiğini buyurmuştur" dedi.

'Asr-ı Saadetten Günümüze Kutlu Doğum Etkinlikleri' kapsamında 'Peygamberimiz ve Birlikte Yaşama Ahlakı' konulu konferans vermek üzere Yunusemre Belediyesinin davetlisi olarak Manisa'ya gel en Ay, peygamberimizin sünnetini duyup hayatımıza yansıtmanın asla zor olmayacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Peygamber efendimiz (asm) ile birlikte yaşamak onun sünneti ile tanışmak buluşmak ve kendi ahlakımıza aktarmak ile mümkündür. Aklınıza o bir peygamber biz ise sıradan bir insanız diye gelebilir. Hz. Ayşe validemiz peygamber efendimizin (asm) iki husus arasında tercih hakkına sahip olduğu zaman ümmetine zorluk olmasın diye daima kolay yollarını seçtiğini buyurmuştur. Dolayısıyla onun sünnetini duyup 2015 yılında yaşamak asla zor değildir. Kitaplara açık baktığımız zaman efendimizin yaşam tarzının sahabeler tarafından çok güzel bir şekilde aktarıldığını görüyoruz. Batı dünyasında Müslümanlığı kötü göstermek için elinden geleni yapıyorlar. İslam dünyasında ise mezhep çatışmaları mevcut. Böyle bir ortamda sevgili peygamberimizin birlikte yaşama ahlakı hususunda sözlerine, onu bize gönderen Mevla'mızın ona en büyük mucize olarak gönderdiği Kuran-ı Kerime her zamankinden daha muhtaç bir durumdayız. Bu sebep ile dünyamızın durumu hakkında çok fazla üstelikte durmadan şunu rahatlık ile ifade edebiliriz. Coğrafyamız ve dünyamız olarak bizler Hz. Peygamberimizi Muhammed'i muhabbete muhtacız."

iha

 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.