Pandemi sonrası dijital dünyanın başlangıcı

Pandemi sonrası dijital dünyanın başlangıcı

Batı Yarı kürede enbüyük "dijital dönüşüm" etkinliği olarak kabuledilen Web Zirvesi 2020, Çarşamba günü Portekiz'de başladı.

A+A-

AB Uyum ve Reformdan Sorumlu Komisyon Üyesi Elisa Ferreira açılış konuşmasında, dijitalleşme ve bağlanabilirliğin "Avrupa'da coğrafyayı yeniden tanımlayabileceğini" söyledi.

Elisa Ferreira, "Avrupa'da dijitalleşme ve bağlanabilirlik, coğrafyaya bağımlılığı yeniden tanımlayabilir. Bu ikisi bize, bölgelerin ve insanların başarısını tayin etmede coğrafyanın önemini azaltma fırsatı sunuyor" dedi. 

Dijitalleşmeyi "Portekiz'in gelecekteki AB başkanlığının önceliklerinden biri" olarak gören AB Komisyon Üyesi, "krizden önce Avrupa gündeminde yer alsa da Kovid-19 bu gerçeği her zamankinden daha belirgin hale getiriyor," dedi.

Portekiz Başbakanı António Costa ise açılış konuşmasında Web Zirvesi'nin "pandemi sonrası (dünyada) daha iyi bir gelecek için başlangıç noktası" olması gerektiğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Henrietta Fore, önümüzdeki iki yıl içinde dünyadaki tüm okulların internete bağlanması gerektiğini söyledi.

Fore, "Bu yüzden 'Sınırsız Nesil' (Hareketine) ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'nin, tüm okulları internete ve tüm gençleri bilgiye bağlamak için tasarladığı 'Giga' projesine katıldık," dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise konuşmasında, "Avrupa, birsonrakidijitaldönüşümdalgasındaküreselliderolmapotansiyelinesahip," dedi.

KAYNAK: HABER7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.