Palandöken: 'İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı'

Palandöken: 'İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı'

TESK Başkanı Palandöken, yetkililerin gıda piyasasında yapmış oldukları denetimler neticesinde 171 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığının tespit edilerek internet sitesinde duyurulduğunu belirterek “ İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı dedi.

A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yetkililerin gıda piyasasında yapmış oldukları denetimler neticesinde 171 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığının tespit edilerek internet sitesinde duyurulduğunu belirterek “ İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Halkın sağlığı ile oynayanlar insanlıktan nasibini almamış kişilerdir” dedi.

TESK Başkanı Palandöken, yetkililerin gıda piyasasında yapmış oldukları denetimler neticesinde 171 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığının tespit edilerek internet sitesinde duyurulduğunu belirterek “ İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Halkın sağlığı ile oynayanlar insanlıktan nasibini almamış kişilerdir. 3-5 kuruş haksız kazanç temin etme amacıyla bu işi yapanların sadece internetten deşifre edilmesi, ceza kesilmesi yeterli değildir. Bir daha aynı üretim alanında ticaret yapmasına izin verilmemelidir. Halkın yoğun alışveriş yaptığı çarşıların girişlerinde ilan edilmeli, perakende satış yapan firmalar bu ürünleri almamaları konusunda uyarılmalıdır” dedi. 

Haksız kazanç elde etme adına halkın sağlığını hiçe sayan firmaların ve ürünlerin internet üzerinden yayınlanmasıyla halkımızın yeterince bilgilenemeyeceğini vurgulayan Palandöken, “Herkesin evinde internet yok. İnternetten yayınlanmasıyla herkes haberdar olamaz. Yerel Yönetimlerin billboardlarının bir bölümü halk sağlığı duyurularına ayrılarak bu tür uyarıcı ve bilgilendirici ilanları yayımlamaları gerekmektedir. Sadece ilan etmekte çözüm değil, ceza keserek de 3 kuruşa tamah eden bu zihniyetteki insanları vazgeçiremeyiz. Hatalı üretim yaptıkları alanlarda bir daha çalışamamalılar. Bu tür üretici firmaların kaynağında denetimleri artırılmalı, merdivenaltı üretim mercek altına alınmalıdır. Vatandaşımızda normal fiyatının altında satılan ürünleri almamalı, mahallesindeki tanıdık esnaftan alışveriş yapmaya özen göstermelidir. Biz de Genelge yaparak, ilan edilen firmalara ve ürünlere dikkat edilmesi hususunda teşkilatımız uyarılmıştır” ifadesini kullandı.  

IHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.