Organ bağışı için dua ederken haberi aldı

Organ bağışı için dua ederken haberi aldı

Antalya'da bir yıldır nakil olmayı bekleyen Sinan Hançer, beyin ölümü gerçekleşen Bilal Afacan'ın kalbiyle hayata tutundu.

A+A-

Hastane odasında dua ederken müjdeli haberi aldığını belirten Hançer, "Duam gerçek oldu" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde bir yıldır kalp nakli olmayı bekleyen 32 yaşındaki Sinan Hançer, Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde üç gün önce silahla yaralanma sonucu götürüldüğü Edremit Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 35 yaşındaki Bilal Afacan'ın bağışlanan kalbiyle yaşama tutundu. Akdeniz Üniversitesi Kalp Damar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid  ve ekibi, 3 saat süren operasyonla nakli gerçekleştirdi.

Sinan Hançer, nakil öncesi yakınlarına yaptığı açıklamada, "Bayram sonunda aldığım haber beni çok mutlu etti. Namaz sonunda dua ederken hastanedeki odama gelen yetkililer 'Gözün aydın, beklediğimiz kalp bulundu. Nakil için hazırlıklara başlıyoruz' dedi. O an dualarımın gerçekleştiğini anladım" dedi.

Hastanın durumu ve operasyonla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Ömer Bayezid, "Balıkesir Edremit'ten ekibimiz tarafından çıkarılarak Antalya'ya getirilen kalbi, saat 02.00'de başlayan ve 3 saat süren operasyonla Sinan Hançer'e naklettik. Kalp naklinde ideal süre 5 saattir. İdeal süreden daha kısa sürede, 3 saatte nakli gerçekleştirdik. Hastamızın durumu şu an çok iyi. Herşey istediğimiz gibi geçti. Hastamızın genç ve yeni dünyaya gelen bir evladının olması bizim için önemliydi. Hastamız 1 hafta gözetimimiz altında kalacak" diye konuştu.

Dha

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.