Öğrencilerin eksik ders kitapları ne zaman verilecek?

Öğrencilerin eksik ders kitapları ne zaman verilecek?

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında OHAL kapsamında incelenen kurumlardan biri de şüphesiz ki Milli Eğitim Bakanlığı'ydı. Bu inceleme sonunda, ders kitaplarında FETÖ elebaşını ve hareketini öven cümleler keşfedilince, ders kitaplarından bazıları...

A+A-

15 Temmuz sonrası çıkan Olağanüstü Hal kapsamında incelemeye tutulan MEB'in ücretsiz ders kitaplarında FETÖ elebaşını ve hareketini öven cümlelerin ders kitaplarında yer aldığı keşfedilmişti. Bu durum da ders kitaplarının toplatılması kararını doğurmuştu.

Dağıtımından vazgeçilen kitapların yerine yeni kitapların basımına geçtiğimiz haftalarda başlanmıştı. Öğrencilerin ders kitaplarından uzak kalmasına yol açan bu durum, matbaaların geceli gündüzlü çalışmasına rağmen bir türlü düzeltilebilmiş değil.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı'nın başlamasının üzerinden 1 aya yakın süre geçti. Ders kitaplarının dağıtılmaması öncelikle TEOG sınavları için şimdiden hazırlanmak zorunda olan ve sınavlarına 1 aydan biraz fazla süre kalan TEOG sınavı öğrencilerini kötü etkiliyor. Ders kitapları olmadan ders işlenmeye çalışılması da cabası.

Ders kitaplarının yetiştirilmesi konusunda MEB elinden gelen çabayı göstermektedir. Matbaalar bu konuda geceli gündüzlü mesai yapsa da, ders kitaplarının dağıtımı için net bir tarih de verilebilmiş değil. Bilgiler geldikçe sizi aydınlatacağız.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.