Öğrencilerin 15 Temmuz kompozisyonları kitaplaştırıldı

Öğrencilerin 15 Temmuz kompozisyonları kitaplaştırıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca "Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi" konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser kitaplaştırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce "Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi" konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser kitap haline getirildi.

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce, öğrencilerin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimsemeleri ve bağımsızlık, demokrasi ve milli irade konularında farkındalıklarının artırılması amacıyla "Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi" konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan 81 eser kitap haline getirildi.

 

Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, derece alan kompozisyonlardan oluşan kitabın ön sözünde, tarihin en uzun gecesi olan 15 Temmuz'da vatan için canlarını düşünmeden feda eden demokrasi şehitlerini bir kez daha rahmetle andığını belirtti. Türk, kitabın gelecek nesillere 15 Temmuz dayanışmasının anlatılması hususunda önemli bir adım olduğunu ifade etti.

15 Temmuz için resim kataloğu

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı güzel sanatlar liselerinin birer eserle katıldığı "Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz" konulu resim yarışmasının da kataloğu hazırlandı.

Resim katoloğunun ön sözünde değerlendirme yapan Genel Müdür Türk, "15 Temmuz'da tanık olduğumuz hain darbe girişiminde bulunanlara karşı milletin darbesini fırçalarla anlatan eser sahibi güzel sanatlar lisesi öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmen ve yöneticilerini kutluyorum." ifadesini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.